Kriolipoliza

Kriolipoliza KRIOLPOL HT

NAJNOWSZA I NAJSKUTECZNIEJSZA TECHNOLOGIA BEZINWAZYJNEGO

USUWANIA TKANKI TŁUSZCZOWEJ.

Idealne rozwiązanie dla klientów poszukujących czegoś  z najwyższej półki.

kri1

Kriolipoliza - najnowsze osiągnięcie nauki.

Naukowe podstawy kriolipolizy zostały odkryte w 2008 r. przez dermatologów:  dr. med. Dietera Mansteina  oraz dr med. R. Roxa Andersona  z the Wellman Center for Photomedicine at Massachusetts General Hospital in Boston,  filia harwardzkiej Szkoły Medycznej.  Udowodnili oni, że w kontrolowanych warunkach laboratoryjnych podskórne komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na działanie zimna niż tkanki je otaczające. Lipidy w komórkach tłuszczowych krystalizują się w wyższej temperaturze niż inne komórki zawierające wodę. Dzięki temu kriolipoliza niszczy tylko komórki tłuszczowe, a oszczędza inne tkanki, takie jak skóra, mięśnie i nerwy. 

W rezultacie ich badania wykazały, że kontrolowane,  miejscowe chłodzenie tkanek może prowadzić do utraty podskórnego tłuszczu bez uszkadzania skóry. Dzięki temu odkryciu opracowano i opatentowano technologię leżącą u podstaw nieinwazyjnego zabiegu kriolipolizy.

Kriolipoliza to metoda polegająca na chłodzeniu tkanek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu (lipolizy).Wynikiem zabiegu ma być redukcja tkanki tłuszczowej. Ochłodzone komórki tłuszczowe przechodzą "kontrolowaną śmierć" i stopniowo eliminowane są z organizmu, za sprawą normalnych procesów metabolicznych organizmu, zbliżonych do eliminacji tłuszczu z żywności w wyniku czego grubość warstwy tłuszczowej maleje.

Jak to działa?

Przed zabiegiem:

kri2

W trakcie zabiegu:

 

Poprzez zassanie i zmrożenie fałdu tkanki tłuszczowej wprowadzamy do niej zimno w sposób selektywny i kontrolowany w celu uzyskania przez określony czas temperatury poniżej 10°C na poziomie komórek tłuszczowych.

kri3

Po zabiegu

1-2 dzień ? początek procesu zapalnego. Pod wpływem niskiej temperatury, lipidy wypełniające komórki tłuszczowe ze stanu ciekłego, przechodzą w stały ? ulegają krystalizacji, a zjawisku temu towarzyszy wzrost objętości komórki. Gdy błona komórki ulegnie uszkodzeniu w komórce ustają procesy życiowe.

kri4

2-7 dzień ? intensywnie rozwija się zapalenie tkanki podskórnej

Maksimum procesu zapalnego następuje ok. 15 dni po zabiegu , gdy komórki tłuszczowe są otoczone przez limfocyty, histiocyty i inne komórki jednojądrzaste. W tym czasie komórki tłuszczowe rozpoczynają już proces stopniowej redukcji wielkości.

kri5

W okresie 15 do 30 dni po zabiegu ustępuje zapalenie, po którym zachodzi proces fagocytozy: makrofagi zaczynają otaczać i pochłaniać apoptozowe komórki tłuszczowe w celu ich stopniowej eliminacji z organizmu. 

W rezultacie dochodzi do zmniejszenia podskórnej tkanki tłuszczowej.

kri6

Reasumując: naturalną odpowiedzią organizmu na chłodzenie jest powstanie stanu zapalnego, w jego trakcie dochodzi do oczyszczenia z uszkodzonych martwych komórek.

Dla kogo kriolipoliza ?

Kriolpol HT rewelacyjnie modeluje sylwetkę.

Tę metodę szczególnie poleca się osobom, które mimo aktywnego trybu życia nie mogą sobie poradzić z wałeczkami tłuszczu na brzuchu, udach czy biodrach. Zabieg jest najczęściej stosowany w czterech obszarach: na brzuchu, plecach (boczkach) i tzw. bryczesach, czyli dolnej partii bioder , górnej partii ud i ramionach. Trzeba jednak wyraźnie podkreślić, że nie jest to metoda do walki z otyłością.

kri7

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • choroby nerek, serca i wątroby 

  • ciąża, menstruacja 

  • miejscowe stany zapalne, rany, zapalenie skóry, choroby skóry, nowotwory

  • miejscowe zaburzenia krążenia, nadwrażliwość na zimno

  • zabiegu nie należy przeprowadzać w połączeniu z innymi metodami stymulacji zimnem

  • choroba Raynauda (napadowy skurcz tętnic  w obrębie rąk, rzadziej stóp)

  • ostra pokrzywka pod wpływem zimna

Schemat zabiegu

1. Na miejsce przeznaczone do zmrożenia nakładamy specjalnie do tego przystosowane membrany antyzamrożeniowe - nasączone są one kombinacją składników, które skutecznie chronią klienta przed zasinieniem i odmrożeniami.  

kri8

2. Przykładamy głowice zamrażające -w przypadku urządzenia Kriolpol HT , dzięki systemowi monitorującemu działanie urządzenia w czasie rzeczywistym możliwa jest praca jednocześnie dwoma głowicami. Oziębiamy większy obszar zabiegowy, co gwarantuje lepsze efekty zabiegowe.

3. Włączamy zasysanie, a chwilę później chłodzenie. Jeden zabieg trwa  45-60 minut

kri9

kri10

4. Podczas zabiegu początkowo pojawia się uczucie silnego zmrożenia, miejscowe drętwienie. Po paru minutach zabieg staje się całkowicie nieodczuwalny. Klient może się zrelaksować, może też mieć wykonany inny zabieg.

5. Po zabiegu skórę należy przemyć letnią wodą (15-30°C), można też zastosować letni kompres. 

6. Miejsca zabiegowego nie należy stymulować innymi zabiegami przez trzy tygodnie.

Ostateczny efekt

Efekt redukcji tkanki tłuszczowej jest w pełni widoczny po upływie 2-3 miesięcy i co najważniejsze, zamrożone komórki tłuszczowe w 100 % zostają usunięte z organizmu i nie podlegają regeneracji.