• pt.. sie 19th, 2022

Akcesoria do uprawy konopi indyjskich

ByRedakcja

lis 16, 2021

Hodowla marihuany w warunkach domowych wymaga wielu specjalistycznych akcesoriów, urządzeń a także namiotu uprawowego.

Dzięki temu będziemy mogli uzyskać optymalne warunki dla rozwoju roślin, w ten sposób możemy skutecznie przyśpieszyć kwitnienie, szybciej zbierać plony niż w przypadku upraw na zewnątrz. Oczywiście na rynku dostępne są kompletne zestawy uprawowe, które pozwalają na wyhodowanie rośliny w domu, zestaw taki może posiadać wszystkie elementy techniczne, których będziemy potrzebowali. Przykładowo będą to systemy oświetlenia, różnego rodzaju rury, czujniki, czyli wszystko co będzie potrzebne, aby stworzyć odpowiednie warunki, temperaturę wilgotność, wymusić obieg powietrza w namiocie.

Akcesoria do uprawy konopi indyjskich

Kompletny zestaw uprawowy do marihuany

W przypadku hodowli konopi indyjskich bardzo istotne jest oświetlenie, często będziemy wykorzystywali je przez 24 godziny na dobę, niekiedy w pewnych fazach wzrostu możemy ograniczyć oświetlenie do przykładowo 16 godzin na dobę. W tym przypadku z pewnością przyda nam się programator czasowy, który będzie mógł wyłączać i włączać oświetlenie w naszym namiocie. Dodatkowo stosuje się także odbłyśniki, które pozwalają na zwiększenie ilości światła wewnątrz, dodatkowo namioty powleczone są specjalną folią, która odbija światło wewnątrz.

Systemy oświetleniowe mogą potrzebować także odpowiedniego zasilania, w tym przypadku często będzie to układ różnych żarówek LED, możemy wykorzystać także oczywiście żarówki żarnikowe, oczywiście powinniśmy również zakupić zasilacz odpowiedni mocy. W namiocie powinniśmy zadbać także o odpowiednią wentylacje, przewody, uszczelki czy też obejmy montażowe, które pozwolą na zainstalowanie całego systemu wentylacyjnego. Dodatkowo musimy zadbać oczywiście o doniczki, podstawy, jak również o odpowiednią glebę oraz nawozy, które spowodują, iż rośliny będą rosły dużo szybciej.

Możemy wykorzystać także zestaw do hodowli hydroponicznej, należy zadbać o odpowiednie ukorzenienie rośliny, dobrym rozwiązaniem będzie podłoże ze skał magmowych. Musimy także zadbać o obieg wody i dostarczenie do niej odpowiednich składników odżywczych. Z pewnością możemy zakupić specjalny zestaw uprawowy, który pozwoli na uprawę na różnych rodzajach gruntu.