• czw.. kwi 25th, 2024

Czym się charakteryzują otwarte klatki schodowe

ByRedakcja

paź 1, 2022

Klatki schodowe zawsze były integralną częścią wystroju wnętrz nieruchomości z więcej niż jednym piętrem.

Do dziś schody pozostają stałym elementem domów i obiektów przemysłowych oraz komercyjnych, stanowiąc świadectwo zarówno praktyczności, jak i estetyki architektury. Obecnie mamy do wyboru wiele różnych projektów schodów. Schody mogą być również wykonane z szerokiej gamy różnych materiałów, jak drewno, beton, metal czy szkło.

Czym się charakteryzują otwarte klatki schodowe

Jakie projekty schodów pasują do mniejszych pomieszczeń

Schody z otwartymi podstopnicami stają się modne, a ich popularność szybko rośnie. Ze względu na otwartą przestrzeń pod stopniami, stają się obecnie najlepszym wyborem do projektowania schodów w wielu nowoczesnych domach. Klasyczne i tradycyjne klatki schodowe mogą mieć zamknięte podstopnice, co nadaje całej konstrukcji bardziej solidny wygląd, ale schody otwarte z podstopnicami eliminują tę cechę i nie jest to pozbawione zalet.

Jeśli zastanawiasz się nad zainstalowaniem nowej klatki schodowej, warto rozważyć wiele różnych czynników oraz wybrać model schodów, które najlepiej będą pasowały do nieruchomości. Schody otwarte są popularne nie bez powodu. W przeciwieństwie do konwencjonalnych klatek schodowych są one znacznie bardziej opłacalną opcją. Ponieważ wymagają mniejszej ilości materiałów do budowy, oszczędzasz pieniądze. Jedna z wad konwencjonalnych klatek schodowych to wielkość, ponieważ mogą one zajmować dużo miejsca, ale w przypadku schodów otwartych ten problem nie występuje, ponieważ wiele projektów schodów otwartych, spiralnych i zabiegowych nie ma podpór pod stopniami.

Daje im to tę zaletę, że czasami klatki schodowe otwarte mogą być modyfikowane w schody wolnostojące lub mocowane do ściany, które składają się wyłącznie z stopnic osadzonych na ścianie. Są one mniej obszerne niż tradycyjne klatki schodowe i doskonale sprawdzają się w mniejszych domach, ponieważ zajmują znacznie mniej miejsca. Ciekawe projekty schodów można znaleźć na stronie schodyprudlik.com.pl. Jest to idealne rozwiązanie w wielu miejscach, zwłaszcza w biurach i domach, które w przeciwnym razie wyglądałyby na zbyt małe i ciasne, gdyby zainstalowano zwykłe schody proste.