• pon.. wrz 26th, 2022

Jak zmniejszyć uszkodzenia lakieru na pojazdach?

ByRedakcja

lis 18, 2021

Folia ochronna składa się z czterech podstawowych warstw.

Jakość każdej z tych warstw pomaga budować integralność i siłę. Najlepsze folie nie ścierają się z żadnej części konstrukcji, dzięki temu produkt jest łatwiejszy w aplikacji, ogranicza blaknięcie i żółknięcie oraz utrzymuje lakier samochodowy w optymalnym stanie przez długi czas.

Jak zmniejszyć uszkodzenia lakieru na pojazdach?

Folie samochodowe chronią lakier przed uszkodzeniami

Poliestrowa wyściółka antyadhezyjna jest to pierwsza warstwa folii, która zabezpiecza lakier samochodu. Dobra folia ochronna do lakieru samochodowego będzie miała zrównoważony klej akrylowy, który nie uszkodzi lakieru. Poliuretan jest najgrubszą częścią folii i tworzy barierę, aby chronić farbę przed odpryskiwaniem. Dodany lakier bezbarwny jest bardzo mocnym lakierem, który chroni folię i działa jak bariera, utrzymuje folię w stanie suchym i wzmacnia warstwę ochronną farby.

Jeśli chcesz uzyskać efekt połysku, folia ochronna do lakieru musi być przezroczysta i mieć lakier bezbarwny, który sprawi, że samochód będzie błyszczeć. Możesz również dodać warstwę sprayu do detailingu lub powłokę ceramiczną, aby powierzchnia była jeszcze bardziej błyszcząca. Przed nałożeniem tego typu folii, profesjonalny instalator często będzie wymagał pewnego stopnia korekty lakieru lub polerowania. Zapewni to usunięcie wszystkich istniejących uszkodzeń, a powierzchnia pojazdu będzie tak czysta, jak to tylko możliwe. Polerowanie pozwoli na przywieranie folii do środka czyszczącego, co zmniejsza ryzyko łuszczenia się farby po usunięciu.

Chociaż wygląda spektakularnie, istnieje kilka wad związanych z matowym wykończeniem samochodu. Lakier jest niezwykle łatwy do zarysowania i bardzo trudny do naprawienia. Matowe wykończenie jest podatne na zarysowania i uszkodzenia powierzchni, nie można również polerować drobnych niedoskonałości i uszkodzeń tak jak przy wykończeniu błyszczącym. Jeśli masz matowe wykończenie pojazdu, zdecydowanie zaleca się, aby nałożyć matowe folie samochodowe wrocław chroniące lakier przed uszkodzeniem.