• sob.. wrz 30th, 2023

Samodzielne mycie auta – czy warto?

ByRedakcja

maj 15, 2023

Na pewno doskonale wiemy o tym, że dzisiaj można spotkać wiele osób, które starają się w miarę regularnie myć swój samochód.

Oczywiście trzeba przyznać, że jest to jak najbardziej dobry nawyk. W praktyce może mieć to szczególne znaczenie, jeśli chodzi o okres zimowy w naszym kraju. Dlaczego? Przede wszystkim wynika to z tego, że wtedy ulice posypywane są solą, która niespłukiwana z karoserii po dłuższym czasie może powodować korozję.

Czy opłaca się myć auto pod domem?

Gdy to właśnie my lubimy w miarę możliwość z różnych względów myć regularnie swoje auto to być może zastanawiamy się nad tym czy warto myć auto samodzielnie np. pod domem. W praktyce wygląda to w ten sposób, że niejednokrotnie wtedy będziemy w stanie umyć je o wiele bardziej dokładnie niż na myjni i bez wątpienia jest to jeden z plusów przez, który można się na taki krok zdecydować. Z drugiej strony, jeśli już zabieramy się za samodzielne mycie auta pod domem to koniecznie musimy pamiętać o tym, że jeśli zamierzamy je również myć ręcznie wówczas w pierwszej kolejności najlepiej jest je spłukać wodą w celu pozbycia się wszystkich zanieczyszczeń. W ten sposób skutecznie zminimalizujemy ryzyko zarysowania karoserii, a chyba nam na tym zależy.
Samodzielne mycie auta – czy warto?

Czego używać do mycia samochodu?

Oczywiście myjąc samochód samodzielnie sama woda pod wysokim ciśnieniem to zdecydowanie za mało, bo do tego warto używać jakiejś chemii, a więc np. szamponów. Podczas zakupu tego typu produktów dobrze jest zwracać uwagę na ich jakość oraz skład, ponieważ kupując chemię samochodową niskiej jakości niestety czasami może ona uszkadzać lakier. Czasami lepiej jest zapłacić nieco więcej i zdecydować się na lepszej jakości produkt niż oszczędzać i świadomie uszkadzać lakier na samochodzie. Gdy chcemy kupić sprawdzone oraz wysokiej jakości preparaty to zakupów można dokonać w tym sklepie: https://detailingstore.pl/12-mycie-i-suszenie. Znajdziemy w nim w zasadzie wszystko co będzie nam potrzebne, a więc bez większego problemu dokonamy zakupu w jednym miejscu.