• czw.. kwi 25th, 2024

Wczasy nad morzem mają wiele zalet

ByRedakcja

cze 14, 2021

Wakacje nad morzem mają duży wpływ na nasz pozytywne samopoczucie psychiczne.

Siedząc na plaży i słuchając szumu fal, czując powiew wiatru i ciesząc się ciepłem słońca na skórze, czujesz się cudownie. Ten nadmorski pozytywny wpływ na organizm człowieka jest znany jako talasoterapia, i termin wymyślony przez Hipokratesa.

Wczasy nad morzem mają wiele zalet

Wyjazd nad morze to popularny wybór na wakacje

Morskie powietrze ma również liczne zalety zdrowotne. Jony ujemne w powietrzu morskim przyspieszają zdolność do wchłaniania tlenu i równoważenia poziomu serotoniny, substancji chemicznej obecnej w ludzkim organizmie związanej z pozytywnym nastrojem i zwalczaniem stresu. Dlatego czujesz się bardziej swobodny, zrelaksowany i pełen energii po wakacjach nad morzem. Kiedy spędzasz wczasy nad morzem i na plaży, ciepło słońca oddziałuje na układ hormonalny, umożliwiając mu wydzielanie endorfin. Świeże powietrze wypełnione jodem i sól w wodzie morskiej pomagają również w utrzymaniu dobrego samopoczucia psychicznego poprzez regulację poziomu melatoniny, tryptaminy i serotoniny w mózgu, które zwalczają depresję.

Rytmiczny dźwięk fal uderzających o brzeg umożliwia stan medytacji. Korzyści płynące z medytacji są dalekosiężne, a są to redukcja stresu, głęboki relaks, większe szczęście, poprawa spokoju ducha, spontaniczność i zwiększona kreatywność. Ponadto mówi się, że medytacja pomaga odkryć swój cel w życiu. Pomyśl o tym jak o perspektywie. Czas spędzony na pracy biurowej i w środowisku miejskim skraca twoje horyzonty wizualne, ponieważ przez cały dzień wpatrujesz się w ekran, a gdy patrzysz w górę, widok nieba jest ograniczony oknem lub pobliskimi budynkami. Na plaży niekończący się horyzont jest tak duży, że prawie można dostrzec krzywiznę ziemi. Wizualne bodźce, które mózg otrzymuje z tego widoku, dosłownie otwierają umysł na nowe możliwości i doświadczenia.

Nic dziwnego, że wczasy nad morzem to popularny sposób na spędzenie urlopu zarówno w sezonie letnim, jak i jesienią, gdy jest jeszcze ciepło. Można pojechać nad morze całą rodziną, z partnerem czy samemu i oderwać się od codziennych problemów.