• śr.. gru 7th, 2022

Czym się kierować wybierając worek do odkurzacza

ByRedakcja

mar 2, 2022

Przy tak wielu markach i modelach odkurzaczy na rynku, nic dziwnego, że dla wielu użytkowników zakup odpowiednich worków do odkurzacza jest wyzwaniem. Dodatkowo znajdziemy worki do odkurzaczy polecane przez producentów oraz tańsze zamienniki. Warto zatem wiedzieć, czym się kierować i na co zwrócić uwagę kupując nowe worki do swojego odkurzacza. Worki różnią się kształtem, wielkością, rodzajem mocowania, materiałem, zatem wybór w sprzedaży jest ogromny.

 

Czym się kierować wybierając worek do odkurzacza

Jaki wybrać worek do odkurzacza, oryginalny czy zamiennik?

Używanie niewłaściwego worka na kurz do odkurzacza, który nie jest przeznaczony do użytku z danym modelem, może w najlepszym razie prowadzić do zmniejszonej wydajności zbierania kurzu i zanieczyszczeń. W najgorszym przypadku może to trwale uszkodzić odkurzacz, doprowadzić do jego przegrzania oraz awarii. W sprzedaży znajdziemy wiele różnych rodzajów worków do odkurzaczy, od worków nadających się do prania i wielokrotnego użytku po worki z tkaniny, worki papierowe, worki z mikrofibry oraz innych materiałów, wszystkie w szerokiej gamie kształtów i rozmiarów. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego rodzaju worka do posiadanego modelu odkurzacza.

Wiele nowszych modeli odkurzaczy jest wyposażonych w funkcje informujące o konieczności wymiany worka. Zwykle będzie to lampka kontrolna lub linia wypełnienia, więc warto sprawdzać, czy worek nie jest przepełniony. Dobrym pomysłem może być wymiana worka do odkurzacza, zanim osiągnie on pełną pojemność, ponieważ zwykle poprawia to wydajność urządzenia poprzez zwiększenie przepływu powietrza bez zmuszania sprzętu do zbyt ciężkiej pracy. Oczywiście należy również kontrolować stan filtra, i w razie potrzeby dokonać wymiany na nowy.

W sprzedaży znajdziemy bez problemów <a href=”https://www.agdmaster.com/odkurzacze/koenic/worki”>worki do odkurzacza Koenic</a>, jak i do innych marek odkurzaczy. W miarę możliwości zaleca się używanie worków do konkretnego modelu odkurzacza zalecanych przez producenta. Może się jednak okazać, że konkretna marka worków do odkurzacza została wycofana, lub chcemy kupować tańsze worki, w takich przypadkach można wybrać zamienniki, które będą dostosowane do modelu odkurzacza, który posiadamy.