• pon.. lip 15th, 2024

Koszula do muchy – jak wybrać odpowiednią?

ByRedakcja

cze 20, 2024

Mucha jest niezwykle stylowym i bardzo popularnym dodatkiem, po który chętnie sięgają mężczyźni. Umiejętnie dobrana mucha sprawia, że mężczyzna wygląda bardzo elegancko. Oczywiście, kluczowy jest odpowiedni dobór koszuli, ale taki duet z pewnością doda charakteru każdej stylizacji.

Frak – jaką koszulę wybrać do muchy?

Koszula do muchy powinna tworzyć z nią spójną całość, aby stylizacja wyglądała elegancko i stylowo. Oba elementy muszą być dopasowane pod względem rozmiaru i formalności. Do bardzo eleganckich koszul, takich jak biała koszula z czarnymi guzikami, którą można zobaczyć na stronie https://e-merceria.pl/produkt/biala-koszula-z-czarnymi-guzikami/ warto dobierać muszki wykonane z wysokiej jakości materiałów. Muszki w stonowanych kolorach, jednokolorowe lub w kratę, doskonale sprawdzą się na formalne okazje, takie jak ślub czy chrzest. Wybór materiału i wygląd muszki zależy od okazji i reszty stylizacji.

W zależności od tego, czy właściciel zakłada garnitur, smoking czy frak, warto dobrać odpowiedni stopień formalności muszki. W tym przypadku doskonale sprawdzą się muszki w odcieniach grafitowym, bordowym i czarnym. Ostatnio bardzo popularne stały się muszki satynowe, które prezentują się stylowo i elegancko. Pasują one zarówno do koszul formalnych, jak i półformalnych, tworząc wyselekcjonowane zestawy casualowe.

Jak dobierać muszkę?

Wybór muchy do koszuli nie może być przypadkowy. Musi ona być dopasowana nie tylko do indywidualnych oczekiwań, ale także do kształtu i rozmiaru twarzy właściciela. Wielkość muchy dopasowuje się do odległości między zewnętrznymi kącikami oczu. Istotne jest również dopasowanie kołnierzyka koszuli do muszki. Nie każdy rodzaj kołnierzyka będzie odpowiedni dla każdej muszki. Ważne jest, aby mucha zgrywała się z rantem kołnierzyka, tworząc elegancką całość. Mucha nie powinna przykrywać rogów koszuli, ponieważ wygląda to nieschludnie.

Muchy smart casualowe

Bardzo modne stały się także muchy smart casualowe, które są mniej formalne, ale równie eleganckie. Wykonywane są z wysokiej jakości materiałów i często zdobione różnorodnymi akcentami, takimi jak:

  • Różne szerokości kraty
  • Stylowe groszki
  • Kolorowe paski
  • Kształty geometryczne
  • Kwiatki
  • Mikrowzory

Styl smart casual zyskuje na popularności, oferując elegancki, a jednocześnie swobodny wygląd. Chociaż jest to strój codzienny, wyróżnia się eleganckimi elementami, idealnymi na okazje, gdy chcesz czuć się komfortowo, ale zarazem stylowo.