• czw.. kwi 25th, 2024

Porady i wskazówki dotyczące podróży dla dzisiejszego podróżnika

ByRedakcja

cze 11, 2020

Każdy chce być inteligentnym podróżnikiem, który dostaje więcej za swoje pieniądze i rezerwuje najlepsze wycieczki.

Podróżowanie wydaje się być coraz droższe, a poruszanie się po wszystkich stronach internetowych i biurach podróży może być mylące. Oto kilka prostych wskazówek, które Ci pomogą.Zaufaj mieszkańcom nad konsjerżem. Niestety, wiele hoteli i ich usług concierge ma umowy z określonymi firmami, aby kierować do nich gości, niezależnie od tego, czy jest to w Twoim najlepszym interesie. Zamiast tego wybierz miejsce, które wygląda jak Twój styl i poproś innych klientów o dodatkowe rekomendacje.Daj swojemu boyowi hotelowemu i pokojówce miły napiwek. Powinieneś dać około dolara za torbę i od 2 do 5 dolarów za dzień sprzątania. Jeśli będziesz w stanie odpowiednio napić się tym osobom, przekonasz się, że podczas pobytu będziesz mieć lepsze relacje z personelem hotelu.Podróżując z dziećmi, pamiętaj, aby każdemu dziecku zapakować własną torbę z przekąskami i cichymi zabawkami. Zabawki i przekąski zapewnią im zajęcie i satysfakcję, czy to na tylnym siedzeniu samochodu, czy w samolocie. Szczęśliwe dzieciaki to mniej stresu dla mamy i taty, co oznacza lepsze wakacje dla wszystkich.Jednym z najłatwiejszych, najskuteczniejszych i najbardziej przystępnych cenowo sposobów na zrekompensowanie niepochlebnych skutków jet lagu jest picie dużej ilości wody. Odwodnienie może powodować uczucie oszołomienia, zawroty głowy i zmęczenie podczas lądowania. Doświadczeni podróżnicy twierdzą, że wypicie co najmniej czterech ośmiouncjowych szklanek wody podczas pięciogodzinnej podróży może spowodować zauważalną różnicę.O ile nie ma konkretnego wydarzenia, którego chcesz doświadczyć w miejscu docelowym, unikaj napiętego czasu podróży. Tłumy turystów mogą zmniejszyć ilość zajęć, których doświadczasz na wakacjach z powodu czekania i przepełnienia rezerwacji. Zmaksymalizuj swój czas, wybierając poza sezonem pory na przygody i unikaj kryzysu.Podróżując statkiem wycieczkowym, weź ze sobą torbę podręczną, w której znajduje się strój kąpielowy. Większość ludzi lubi natychmiast sprawdzić basen lub wannę z hydromasażem, ale może minąć trochę czasu, zanim walizki dotrą do pokoju. Torba podręczna z kilkoma przedmiotami pozwala od razu rozpocząć zabawę.Zapakuj swoje kosmetyki do torby z zamkiem błyskawicznym. Porady i wskazówki dotyczące podróży dla dzisiejszego podróżnika

Będziesz musiał to zrobić, aby przejść przez kontrolę bezpieczeństwa linii lotniczych i na pewno zaoszczędzisz również trochę miejsca w bagażu.

Zajmie mniej miejsca niż typowa kosmetyczka i pozwoli uniknąć bałaganu w bagażu, gdyby coś się rozlało podczas podróży.Podczas podróży, aby nie stać się celem napadu, nie noś żadnej efektownej biżuterii ani odzieży. Nie noś przy sobie zbyt dużej ilości gotówki. Użyj karty debetowej lub kredytowej za każdym razem, gdy zamierzasz dokonać zakupu. Istnieją nawet specjalne karty debetowe, których używa się podczas podróży zagranicznych.Podróżując z małymi dziećmi, postaraj się zabrać ze sobą jedzenie, napoje i przekąski, które im się podobają. Większość dzieci nie lubi jedzenia i napojów oferowanych przez linie lotnicze. Pamiętaj też, aby zabrać ze sobą zabawki, gry i zajęcia, z których będą się cieszyć przez cały lot, aby zapewnić im rozrywkę.Jeśli podróżujesz samochodem z małymi dziećmi, po drodze spakuj przekąski. Możesz spakować dwa razy więcej niż początkowo myślałeś. Będą rozrywkę, więc podczas podróży nie powinno być żadnych problemów. Niektóre śmieciowe jedzenie są w porządku na podróż.W tym artykule omówiliśmy podróżowanie mądrze i dbanie o budżet. Zapoznaliśmy się również z kilkoma stronami internetowymi i przewodnikami, które mogą Ci w tym pomóc. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, a będziesz podróżować jak zawodowiec, ciesząc się podróżą i oszczędzając przy tym pieniądze.