• pt.. sie 19th, 2022

Najlepsza pomoc drogowa – czyli jak ją wybrać?

ByRedakcja

gru 11, 2021

Wystarczy skorzystać z funkcji internetu, aby dowiedzieć się, jak dużo firm oferujących usługi pomocy drogowej, obecnie istnieje na rynku.

Z jednej strony to dobra wiadomość, ale z drugiej zaś wiąże się to z koniecznością dokonania wyboru. Czym w takim razie kierować się przy wyborze pomocy drogowej?

Najlepsza pomoc drogowa – czyli jak ją wybrać?

Która pomoc drogowa będzie najlepsza?

Pewne jest to, że nie powinno się decydować na usługi dowolnej pomocy drogowej, bez dogłębniejszego rozeznania się, czy to faktycznie będzie dobry wybór. Szukając pomocy, warto sprawdzić, jaka jest cena za kilometr. Koszt usługi jak najbardziej ma znaczenie, szczególnie gdy problem będzie wiązał się z koniecznością niespodziewanej naprawy auta. Nie ma sensu przepłacać, jeśli tę samą usługę inna firma może wykonać znacznie taniej. Ważne jest wobec tego, aby zapoznać się z cenami. I niech to będzie jeden z kryteriów wyboru.
Dobrze jest również zorientować się, czy firma ta oferuje auto zastępcze z OC sprawcy. Gdyby taka właśnie zaistniała sytuacja. Jeżeli okaże się, że wybrana firma nie będzie miała tej opcji w ofercie, poszkodowany będzie musiał zetknąć się z dodatkowymi kosztami, jakie poniesie w czasie naprawy samochodu.
Jeśli jest możliwość wyboru firmy na spokojnie, warto też sprawdzić, jak dużą flotę lawet firma ta posiada. To między innymi właśnie od tego będzie zależał czas oczekiwania na przyjazd lawety na miejsce. Jeśli flota jest duża, to zapewne nastąpi to szybko. Jeżeli pomoc ma tylko jeden tego typu samochód, trzeba liczyć się z tym, że to trochę potrwa. Chyba że ktoś będzie miał szczęście i akurat pojazd ten będzie wolny.
Kolejna bardzo ważna sprawa to czas pracy pomocy drogowej. Najlepiej, aby wybrana firma była czynna 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu. Wówczas będzie można korzystać z jej usług kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Po co komu kontakt do pomocy drogowej, która działa przez 5 dni w tygodniu i w dodatku w określonych godzinach, bo i takie firmy istnieją.
Szukać firmy oferującej usługi pomocy drogowej można na wiele sposobów. Wpisując do wyszukiwarki słowa https://auto-pomoc-24h.pl, można znaleźć wsparcie, które w stu procentach zaspokoi potrzeby poszkodowanego kierowcy.