• pt.. sie 19th, 2022

Diody LED znajdziemy w wielu zastosowaniach

ByRedakcja

gru 5, 2021

Obecnie odchodzimy od stosowania tradycyjnych, nieekologicznych żarówek na bardziej przyjazne dla środowiska diody LED.

Konwencjonalne żarówki zużywają 90 procent energii jako ciepło, a świetlówki kompaktowe zużywają 80 procent, podczas gdy diody LED pozostają całkowicie chłodne. Dzięki temu diody LED doskonale nadają się do stosowania w wielu różnych obszarach wrażliwych na ciepło. Światła LED można poddać recyklingowi, ponieważ nie zawierają żadnych niebezpiecznych chemikaliów. Ponadto ich długowieczność i niskie zużycie energii sprawiają, że są one idealnym rozwiązaniem dla ekologicznego oświetlenia.

Diody LED znajdziemy w wielu zastosowaniach

Wysokiej jakości oświetlenie LED do neonów

Producenci stale pracują nad tym, aby jakość światła w oświetleniu LED była znacznie bardziej atrakcyjna, produkując żarówki o ciepłych odcieniach, a także o jasnych, chłodnych barwach światła. Obecnie znajdziemy również kolorowe żarówki LED, wielokolorowe taśmy LED, które można dowolnie przełączać i sterować oświetleniem za pomocą pilota. Znajdziemy również w sprzedaży paski LED w żywych kolorach, z których można stworzyć trwałe i estetyczne neony w dowolnych kształtach, wykonać napisy i inne motywy.

Diody LED są zdecydowanie najbezpieczniejszymi w użyciu rodzajami oświetlenia, nie nagrzewają się, są odporne na temperatury i zmienne warunki atmosferyczne. Możesz również wybierać spośród wielu jednolitych kolorów lub wybrać zmieniający kolor pasek świetlny LED do różnorodnego zastosowania na zewnątrz i wewnątrz. Żywotność diod LED wynosi do 50 000 godzin, może to oznaczać, że nie będziesz musiał zmieniać żarówki przez 5 do 10 lat. W przeciwieństwie do standardowego oświetlenia, zamiast się wypalać, diody LED emitują stopniowo niższe poziomy mocy i stają się mniej jasne.

Możemy zakupić neony led do zastosowania na zewnątrz i wewnątrz. W przeciwieństwie do świetlówek, diody LED nie muszą się nagrzewać, aby zacząć świecić. Po naciśnięciu włącznika otrzymasz natychmiastowe oświetlenie, w przeciwieństwie do migotania związanego z świetlówkami kompaktowymi. Technologia przeszła długą drogę pod względem oświetlenia. Teraz możesz znaleźć światła LED, które mają możliwość przyciemnienia, co pozwala stworzyć idealny nastrój i atmosferę w pomieszczeniu.