• niedz.. gru 10th, 2023

Rzeczy do zrobienia, gdy chcesz sprzedać nieruchomość

ByRedakcja

maj 27, 2020

Jest kilka rzeczy, o których musisz pamiętać przy sprzedaży domu.

Chociaż może być kuszące, aby spieszyć się z procesem, aby mógł się skończyć, musisz poświęcić trochę czasu i upewnić się, że wszystkie podstawy są objęte gwarancją, aby zapewnić płynną sprzedaż.Posprzątanie szaf i innych miejsc do przechowywania pozwoli potencjalnym nabywcom na wizualizację własnych przedmiotów w tej przestrzeni! Im bardziej potencjalny klient może postrzegać Twój dom jako swój dom, wyobrażając sobie siebie, członków swojej rodziny i znajdujące się w nim rzeczy, tym większe będzie jego zainteresowanie zakupem. Opróżnij połowę swoich szaf, szuflad i kredensów, jakby na powitanie nowego właściciela, a będziesz miał go znacznie wcześniej!Wiosna to najlepszy czas na wprowadzenie domu na rynek. Rodzice wolą nie wyrywać swoich dzieci ze szkoły w połowie roku szkolnego, więc kupowanie do późnej wiosny i przeprowadzka w miesiącach letnich jest idealnym rozwiązaniem. Zatrudnienie pośrednika w handlu nieruchomościami, przygotowanie domu i wykonanie drobnych napraw do końca lutego zapewnia najlepszy harmonogram wiosennej wyprzedaży.Jeśli próbujesz sprzedać swój dom, trzymaj zwierzęta z daleka. Przed pokazami zabierz psa lub kota do domu przyjaciela, odłóż zabawki i miski dla zwierząt oraz usuń wszelkie ślady kuwety. Wielu potencjalnych nabywców zniechęcił zapach/widok futrzanego najlepszego przyjaciela właściciela domu.Zwróć uwagę na „sezon sprzedaży”, kiedy próbujesz sprzedać swój dom. Większość rodzin chce przeprowadzić się w okresie letnim, aby uniknąć przerywania roku szkolnego dziecka, dlatego chcą kupować na wiosnę. Posiadanie domu gotowego do sprzedaży mniej więcej do końca lutego maksymalizuje szanse sprzedaży do tej grupy.Pokazując swój dom, otwieraj okna, jeśli pozwala na to pogoda, ale nie, jeśli na zewnątrz panuje zbyt duży hałas. Jeśli jest na tyle zimno, że trzeba założyć sweter, włącz ogrzewanie. Rzeczy do zrobienia, gdy chcesz sprzedać nieruchomość

Zadbaj o to, aby w domu było wygodnie, aby kupujący spędzał więcej czasu na jego oglądaniu.Przygotowując dom do pokazu, umyj zewnętrzną część domu.

Power-washing usunie brud i brud z bocznicy domu, dzięki czemu będzie wyglądał ładniej i nowszy. Pranie może nawet wyeliminować potrzebę ponownego malowania, jeśli obecna siding jest nadal w dobrym stanie.Aby znaleźć najlepszego agenta do sprzedaży nieruchomości, nigdy nie powinieneś wymieniać się z tym, który sugeruje znacznie wyższą cenę niż inni agenci, z którymi rozmawiasz. W wielu przypadkach po prostu wskazuje, że nie są zaznajomieni z Twoim rynkiem lub po prostu próbują uzyskać aukcję i później obniżyć cenę.Aby uzyskać jak najwięcej pieniędzy, sprzedając nieruchomość, należy ją wycenić od samego początku. Nieruchomości przyciągną największą uwagę innych agentów i potencjalnych nabywców, gdy po raz pierwszy trafią na rynek. Jeśli uznają, że cena jest zbyt wysoka, po prostu ją zignorują i pójdą dalej.Facebook jest obecnie wspaniałym źródłem połączeń online i może być bardzo przydatny, gdy sprzedajesz swój dom. Wykorzystaj moc sieci, aby rozgłosić informacje o domu, który masz na sprzedaż. Poproś swojego Realtora, aby zrobił to samo. Pamiętaj jednak, aby zachować poufność wszelkich bardzo konkretnych informacji, ponieważ należy pamiętać o bezpieczeństwie.Tak jak stwierdzono na początku tego artykułu, sprzedaż domu musi być ostrożnym procesem. Upewnij się, że robisz wszystko, co w Twojej mocy, aby proces przebiegał sprawnie. Jeśli zrobisz właściwą rzecz po swojej stronie, jedyną rzeczą, o którą musisz się martwić, będzie to, że wszyscy inni zrobią swoje.