• pt.. sie 19th, 2022

Środek sprzyjający ochronie zbóż

ByRedakcja

wrz 1, 2021

Jak chronić moją pszenicę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez chrząszcza? Chrząszcze, takie jak dorosły chrabąszcz pospolity (Melolontha melolontha) lub chrząszcz pasiak japoński (Acraea japonica), zjadają liście pszenicy i żerują na główce i korzeniu rośliny.

Pszenica może zostać uszkodzona w ciągu 24 godzin od porażenia przez dorosłe chrząszcze.

Pierwszego dnia na liściach pojawią się ciemne plamy, a po kilku dniach liście żółkną. Dlatego warto stosować preparaty przeciwko nim.Środek sprzyjający ochronie zbóż

Sposób na łamliwość źdźbła zbóż

Jeśli larwy chrząszcza są w stanie wykluć się na liściach pszenicy, może to spowodować gnicie pszenicy. Dorosłe chrząszcze mają około 2,5 mm długości. Chrząszcze żeńskie są większe niż chrząszcze męskie. W lecie pojawi się więcej dorosłych chrząszczy, ale infestacja jest bardziej prawdopodobna wiosną i jesienią. Zniszcz larwy za pomocą pestycydu stopującego łamliwość żdźbła zbóż, jeśli larwy są widoczne gołym okiem. Zniszcz dorosłych tak szybko, jak to możliwe, aby zapobiec uszkodzeniu pszenicy. Dorosłe osobniki są większe od larw, więc można je zniszczyć ręcznie lub użyć odpowiedniego środka owadobójczego, aby zapobiec wylęganiu się larw. Pułapki feromonowe dobrze sprawdzają się w zbieraniu dorosłych osobników. Upewnij się, że środek owadobójczy jest stosowany we właściwym czasie, aby zapobiec wylęganiu się dorosłych chrząszczy i uszkodzeniu pszenicy. Dlaczego powrót do zdrowia po przeszczepie zajmuje mi tak dużo czasu? Pszenica jest bardzo wrażliwa na przesadzanie. Sadzonki będą bardzo słabe, a łodyga ma tendencję do łamania się po przesadzeniu. W związku z tym nasiona i ich korzeń nie będą w stanie wchłonąć wody i składników odżywczych z gleby. W rezultacie rośliny nie będą rosły energicznie i nie będą w stanie się zregenerować. Wobec wszystkich tych okoliczności łamliwość żdźbła zbóż musi być stopowana przez środki z niniejszej oferty. Ich skuteczność pozwoli cieszyć się utrzymaniem upraw w doskonałej kondycji co gwarantuje udane plony.