• pon.. mar 4th, 2024

Dlaczego warto zażywać naturalne zioła i olejki

ByRedakcja

paź 24, 2021

Zioła, inaczej znane jako rośliny lecznicze, to rośliny zbierane lub celowo uprawiane ze względu na ich wartość leczniczą lub pożyteczność.

Ludzie od tysięcy lat używają różnorodnych roślin do leczenia wielu dolegliwości, bólu i chorób.

Dlaczego warto zażywać naturalne zioła i olejki

Popularne zioła stosuje się do leczenia różnych dolegliwości

Składniki ziół, takie jak liście, kora, łodygi, korzenie, nasiona i kwiaty, są wykorzystywane do tworzenia ziołowych leków, naparów, olejków i suplementów diety. Zioła lecznicze są nadal popularne, i wiele osób sięga po ziołowe leki pomagające w leczeniu różnych chorób i dolegliwości. Zioła lecznicze mogą być pomocne, gdy są stosowane jako terapia uzupełniająca, ale nie są lekarstwem na wszystko, co nam dolega. Porozmawiaj ze swoim lekarzem przed użyciem jakichkolwiek środków ziołowych, ponieważ niektóre mogą powodować interakcje z przyjmowanymi lekami.

Rumianek to kwiat, który rośnie swobodnie w całej Europie. Rumianek jest popularnym lekiem ziołowym, powszechnie stosowanym w celu zmniejszenia lęku, do wspomagania gojenia się ran oraz zmniejszania stanu zapalnego i obrzęku, jest zazwyczaj używany jako herbata. Jednak rumianek jest wszechstronnym ziołem. Jest powszechnie stosowany ze względu na działanie przeciwutleniające, przeciwdrobnoustrojowe, przeciwdepresyjne, przeciwzapalne, przeciwcukrzycowe i przeciwbiegunkowe. Jest również korzystny w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zespołu napięcia przedmiesiączkowego i zaburzeń żołądkowo-jelitowych.

Innym popularnym ziołem leczniczym jest Echinacea, roślina kwitnąca z rodziny stokrotek. Duże, purpurowe płatki kwiatu rozwijają się na początku lub pod koniec lata, a liść, łodyga i korzeń echinacei są powszechnie używane do celów leczniczych. Echinacea jest tradycyjnie stosowana jako lek na ból zęba, ból jelit, podrażnienie skóry, zapalenie stawów. Obecnie echinacea jest domowym lekarstwem powszechnie stosowanym w celu skrócenia czasu trwania lub zapobiegania przeziębieniu i grypie. Jest również szeroko stosowana do wspomagania gojenia się ran. Na stronie https://www.izdrowiej.pl/ możesz zakupić zioła, olejki i suplementy ziołowe.