• wt.. maj 21st, 2024

Styl skandynawski to sposób na przytulne wnętrze

ByRedakcja

wrz 21, 2021

Wystrój wnętrza w stylu skandynawskim daje nam duże pole do popisu przy jednoczesnym zachowaniu dobrego smaku.

Paleta barw utrzymana jest w stonowanych kolorach, a meble i dodatki mają praktyczny charakter i nieskomplikowany design. Trendy z Północy rozgościły się na dobre w polskich domach i wciąż robią furorę. Sprawdź sklep online Missdeco i znajdź coś da siebie.
Decydując się na urządzenie domu lub mieszkania w stylu skandynawskim zapewniamy sobie wygodę, praktyczność i nienagannie schludne wnętrze, które przy odpowiedniej dbałości będzie długo cieszyć oko.
Skandynawski klimat łączy w sobie prostotę, zapewniającą komfortowe użytkowanie przestrzeni na co dzień, a także ponadczasowy wystrój, który nie ulega chwilowym trendom. Przepis na podpatrzony w krajach skandynawskich udany wystrój to kilka świetnie adaptujących się składników. Zadowolenie gwarantowane.

Styl skandynawski to sposób na przytulne wnętrze

Przepis na sukces

Na pierwszy plan wysuwają się delikatne kolory – tu prym wiedzie biel, która optycznie powiększa przestrzeń, pozwala na swobodne operowanie dodatkami według uznania właścicieli. Cóż tu dużo mówić, biel ma swoje odcienie, a każdy z nich da się lubić. Pozostałe barwy zaczerpnięte są z natury. Znajdziemy tu gniewne niczym ciemne, pochmurne niebo granaty i przywodzące na myśl odległe szarości fiordów.
Tuż obok nieśmiertelnej bieli otoczonej kolorami natury, znajdziemy również naturalne materiały i faktury, takie jak płytki podłogowe i łazienkowe o chropowatej powierzchni imitującej surowe skały oraz wszechobecne drewno, najczęściej jasna sośnina, idealnie współgrająca z pozostałymi elementami wnętrza. Z dużym powodzeniem możemy wstawić do mieszkania regał w nieco industrialnym stylu, który stanowić będzie ciekawy akcent.
Ostatnimi elementami składającymi się na wystrój w stylu skandynawskim jest zieleń kwiatów doniczkowych, dodająca pomieszczeniom pogody i indywidualności oraz niebanalne dodatki. Wśród akcesoriów królują ciepłe, plecione pledy, futerkowe dywany o niewielkich rozmiarach, które aż proszą się by postawić na nich stopę oraz rozświetlające pomieszczenie lampiony różnej wielkości i wysokości.