• śr.. cze 19th, 2024

Generacja progresywnej stomatologii i nowoczesnych technologii

ByRedakcja

wrz 21, 2021

Nowoczesna stomatologia jest w stanie sprostać największym wyzwaniom.

Dzięki połączeniu stomatologii z innymi dziedzinami medycyny oraz dynamicznie rozwijającymi się nowoczesnymi technologiami, olśniewający hollywoodzki uśmiech może być w zasięgu każdego z nas.

Zabiegi stomatologiczne i ortodontyczne są dostępne dla szerokiego odbiorcy. Specjaliści regularnie zwiększają zakres swoich działań oraz ulepszają metody pracy. Wydaje się, że dzięki osiągnięciom nauki w zakresie stomatologii, lęk przed wizytą u dentysty będzie odchodził w niepamięć. Eksperci w Polsce stosują zaawansowane metody w leczeniu i korygowaniu wad zgryzu, a do metod tych należą między innymi cyfrowe projektowanie uśmiechu, skaner wewnątrzustny, a także tomografia komputerowa. Więcej informacji na temat technologii wykorzystywanych w stomatologii znajduje się na stronach gabinetów, np. Klinika Akademii Stomatologii.

Digital Smile Design (w skrócie DSD) to właśnie cyfrowe projektowanie uśmiechu, które pozwala na uchylenie rąbka tajemnicy w kwestii poprawy naszego uzębienia. Dzięki innowacyjnej technice efekty zabiegów obejrzeć możemy jeszcze przed ich rozpoczęciem.

Kolejną nowinką, która przyjęła się na gruncie stomatologii, ortodoncji oraz implantologii i w protetyce jest skaner wewnątrzustny. Zapewnia on komfort pacjentowi oraz pozwala na bardzo dokładne pobranie wycisku. Co istotne, skaner działa w czasie rzeczywistym, oddaje więc obraz precyzyjnie i natychmiastowo, tworząc cyfrowy obraz jamy ustnej. Wirtualny wycisk daje większą swobodę działania, a powstały w ten sposób prosty model znacznie ułatwia pracę na wielu płaszczyznach.

Do lamusa odchodzi powoli także dawna diagnostyka poprzedzana wykonywaniem zdjęć rentgenowskich, a wypiera ją używanie tomografii komputerowej. Wykorzystywanie tomografii komputerowej w stomatologii eliminuje zniekształcenia obrazu, którego nie można było uniknąć stosując tradycyjne zdjęcia RTG. Dodatkowo, badanie tomografem emituje niewielką ilość promieniowania i trwa krótko. Dzięki modernizacji w tym zakresie dużo szybciej wykrywane są schorzenia leczone kanałowo, co bezpośrednio przekłada się na szybsze i bardziej efektywne leczenie przez nas zębów.