• śr.. cze 19th, 2024

Wpływ pandemii koronawirusa na branżę szkoleniową

ByRedakcja

wrz 21, 2021

Utarte powiedzenie, że uczymy się przez całe życie chyba nigdy w dziejach ludzkości nie cieszyło się większą popularnością.

Rozwój cywilizacyjny, jaki aktualnie ma miejsce, pociąga za sobą rozwój technologii w każdym obszarze życiowym, w każdej szerokości geograficznej. Również dostęp do nowoczesnych zdobyczy nauki jest obecnie maksymalnie ułatwiony. Jedyne czego potrzebujemy, to otwartego umysłu i odrobiny rozeznania ,,w terenie”.
Ogromną popularnością cieszą się w ostatnim czasie szkolenia online świadczone przez szerokie spektrum placówek edukacyjnych. Uczestnictwo w kursach internetowych w dobie pandemii jest na porządku dziennym. Sięgają po nie zarówno przedsiębiorcy w celu doskonalenia zawodowego swoich pracowników, jak i osoby prywatne.

Największe zapotrzebowanie na dodatkowe wykłady i prelekcje obserwuje się w sektorze medycznym i zdrowotnym (stomatolodzy, dermatolodzy), jak i w branżach związanych z infrastrukturą mieszkaniową (architekci, budowlańcy). Przede wszystkim jednak ciągłemu doszkalaniu są poddawani nauczyciele i akademicy. Postęp naukowy, rzec by można, nikogo nie oszczędza, dynamicznie zmieniają się dziedziny, profesje i cały rynek pracy. Aby utrzymać się w swojej branży, należy stale się dokształcać. Ważnym elementem w całym przedsięwzięciu jest dobór rzetelnych szkoleniowców. Wiele placówek oferuje dokładne poznanie prowadzącego jeszcze przed rozpoczęciem szkolenia, tak jak to odbywa się na przykład w Akademii Stomatologii. Jednym z trenerów jest stomatolog Bartłomiej Karaś.

Epidemia koronawirusa, niespodziewanie przetransformowała wszystkie sfery naszego życia. Niektórzy z nas stali się bardziej ostrożni, uważni. Ostrze percepcji zwróciliśmy do siebie, dzięki czemu wzrosło też zainteresowanie samorozwojem. Wiele osób na skutek nagłych zmian z dnia na dzień straciło pracę i musiało się przebranżowić. Trudna sytuacja rzuciła jednak trochę światła na nasze otoczenie i zmusiła do refleksji na temat tego, jak funkcjonujemy na co dzień i w jakim kierunku zmierza świat.
Finalnie zaadaptowaliśmy się do panujących warunków, w czym znaczną pomoc przyniosła fala informatyzacji, która często niedoceniana przez starsze pokolenie, zapewniła wsparcie przy zmianie pracy. Miejmy nadzieję, że pomimo wielu trudności dnia codziennego świat powoli wraca do normy.