• pon.. mar 4th, 2024

Jak znaleźć atrakcyjny kredyt hipoteczny?

ByRedakcja

lis 1, 2021

Jak wiadomo kredyt hipoteczny jest dużym obciążeniem dla naszego budżetu, często zaciągany jest na okres 20 lub 30 lat.

Oczywiście możemy sprawdzić oferty wiele różnych banków które oferują tego rodzaju kredyty. Oferty poszczególnych banków będą różniły się oprocentowaniem kredytu jednak nie jest to jedyny koszt związane z kredytem. Na cały koszt kredytu hipotecznego będą wpływały także różnego rodzaju opłaty dodatkowe które podnoszą podstawową kwotę związane z kredytem. Oczywiście możemy obecnie skorzystać z pomocy doradców którzy dobiorą dla nas najbardziej opłacalny kredyt.

Jak znaleźć atrakcyjny kredyt hipoteczny?

Dlaczego warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego?

Jeden z kosztów który będzie częścią składową kredytu hipotecznego jest ubezpieczenie, w tym przypadku może zostać ubezpieczona nieruchomość którą chcemy zakupić, dodatkowo także mogą wystąpić dodatkowe ubezpieczenia kredytu. Niekiedy bank będzie wymagał także ubezpieczenia klientów od utraty pracy, dlatego też koszty mogą rosnąć. Bank może określić również pewną kwotę za przygotowanie kredytu, dodatkowo różnego rodzaju opłaty wstępne. Dlatego też należy bardzo dokładnie przeanalizować oferty poszczególnych banków, policzyć wszelkie koszty dzięki której będziemy mogli poznać całkowity koszt kredytu hipotecznego.

Niekiedy także możemy spotkać się z opłatą za wycenę nieruchomości, w tym przypadku możemy skorzystać z własnego doradcy, rzeczoznawcy majątkowego lub też będzie to osoba wyznaczona przez bank. Dodatkowo także będą to pewne koszty związane z czynnościami notarialnymi, podatek od czynności cywilnoprawnych z tytułu nabycia nieruchomości który wynosi 2% całej ceny nieruchomości. Dodatkowo mogą być to także w różnego rodzaju opłaty sądowe za wpis hipoteki do księgi wieczystej.

Dlatego też pomoc doradcy kredytowego może okazać się bardzo potrzebna, wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak policzyć wszystkie koszty. Dodatkowo doradca kredytowy będzie mógł pomoc nam w skompletowaniu wszystkich niezbędnych dokumentów które będą wymagane podczas składania wniosku o kredyt hipoteczny. Jeżeli poszukujemy więcej informacji na ten temat warto wejść na stronę http://www.strzylak.pl, znajdziemy tam ofertę profesjonalnego doradcy kredytowego.