• czw.. kwi 25th, 2024

Obsługa prawna firmy – komu ją powierzyć

ByRedakcja

cze 2, 2021

Duże firmy często korzystają z pomocy prawników, mogą oni pomagać w bardzo różnych sprawach związanych z prowadzeniem spółek, zakładaniem nowych podmiotów, oczywiście prawnik w firmie będzie odpowiedzialny również za przygotowanie odpowiedniej umowy z pracownikiem czy też umowę z kontrahentem.

Warto zwrócić uwagę iż umowy tego rodzaju powinny być poprawne jeżeli chodzi o obowiązujące w naszym kraju prawo. Dodatkowo także umowa powinna odpowiednio zabezpieczać firmę, dokładnie określać warunki współpracy, regulować wszelkiego rodzaju niejasności.

Obsługa prawna firmy – komu ją powierzyć

Zadania prawnika w firmie

Prawnicy mogą przygotowywać umowy z zakresu sprzedaży, kupna, dostawy, dzierżawy, wykonania określonych robót budowlanych. Prawnik może także przeanalizować różnego rodzaju umowy które zostaną nam przedstawione podczas współpracy z innymi firmami, może być to także umowa o kredyt czy też pożyczkę którą przedstawia nam bank. Z pewnością osoba z doświadczeniem prawniczym będzie wiedziała na jakie zapisy ustawy zwrócić uwagę, sprawdzić czy tego rodzaju umowa jest korzystna dla firmy. Z pewnością w niektórych przypadkach można będzie negocjować warunki niektórych umów, w tym przypadku również pomocą może służyć radca który będzie pracował w firmie.

Pomoc prawna może dotyczyć także sfery internetowej, jak wiadomo wiele film posiada swoje strony internetowe, często także umożliwiają one kontakt poprzez różnego rodzaje formularze, w tym przypadku warto zwrócić uwagę iż klient który podaje swoje dane osobowe w kontakcie powinien zostać poinformowany o przepisach dotyczących RODO. Naturalnie prawnik będzie wiedział w jaki sposób przygotować odpowiedni regulamin który powinien znaleźć się na stronie internetowej. Podobnie w przypadku sklepów internetowych powinniśmy przygotować odpowiedni regulamin sklepu w którym będzie można zawrzeć szczegóły dotyczące warunków sprzedaży, zwrotów czy też gwarancji.

Niektóre firmy wynajmują zewnętrzne kancelarie prawne, które zajmują się obsługą wszelkich zagadnień prawnych w firmie, w przypadku kiedy nie ma potrzeby zatrudnienia prawnika na stałe z pewnością będzie to dobry pomysł. Prawnik może analizować także różnego rodzaju ustawy, regulacje prawne które mają bezpośredni wpływ na działanie firmy, warto zwrócić uwagę iż w przypadku kiedy zmienia się istotna dla firmy ustawa należy sprawdzić w jaki sposób wpłynie to na działanie przedsiębiorstwa. W tym przypadku prawnik może przeanalizować dogłębnie zapisy ustawy, zasugerować rozwiązania które pomogą dostosować firmę do nowych przepisów.