• wt.. maj 21st, 2024

Jak kupować odzież używaną?

ByRedakcja

cze 6, 2021

Niezależnie od tego, czy kupujesz odzież używaną dla siebie, czy do dalszej odsprzedaży, podczas wybierania używanych ubrań należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy.

Najlepszymi miejscami do pozyskiwania odzieży używanej są lokalne sklepy z tanią odzieżą, wyprzedaże i targi staroci, a nawet na Facebooku, nie wspominając już o popularnych serwisach internetowych. Prawda jest taka, że czasami potrzeba czasu i wytrwałości, aby odkryć najlepszą odzież i marki w sklepach z ubraniami używanymi.

Jak kupować odzież używaną?

Na co zwrócić uwagę szukając używanych ubrań

Czasami ubrania są odkładane w niewłaściwych miejscach w sklepach z odzieżą używaną, co oznacza, że zawsze warto sprawdzić każdy wieszak w sklepie, aby upewnić się, że kupujesz najlepsze znaleziska. Wspaniałe przedmioty często można znaleźć na końcach szyn w pobliżu szatni, w których klienci odwieszają rzeczy po ich przymierzeniu. Przykładowo możesz znaleźć bluzkę dla siebie powieszoną w dziale dziecięcym czy z piżamami. Jeśli szukasz ubrań dla siebie, dobrym pomysłem jest również przejrzenie wszystkich dostępnych rozmiarów, ponieważ czasami sukienka vintage jest oznaczona jako rozmiar 16, a wymiary prawdopodobnie będą bardziej współczesne, więc możesz łatwo przegapić coś oryginalnego w dobrej cenie.

Często łatwo przeoczyć niedoskonałości ubrania, jeśli pociągnęła cię marka lub styl odzieży. Plamy, rozdarcia i dziury w tkaninie to ważne rzeczy, na które należy zwrócić uwagę. Jeśli kupujesz takie rzeczy, jak garnitury lub płaszcze, sprawdź, czy podszewka jest nadal nienaruszona, podszewka często może zerwać tylne szwy lub pod pachami, co może natychmiast pogorszyć wygląd ubrania. Zerwane lub sztywne zamki błyskawiczne, plamy, zagubione guziki i przeróbki to rzeczy, które należy sprawdzić w przypadku danego przedmiotu, ponieważ może to wpłynąć na wartość odsprzedaży ubrań. Jeśli kupujesz odzież dla siebie, weź pod uwagę, że możesz samodzielnie naprawić ubranie kilkoma szybkimi ściegami, co oznacza, że nie musisz zostawiać na wieszaku rzeczy, które ci się spodobały.

Jedyne, co warto zostawić na wieszakach, to ubrania poplamione, ponieważ ryzykowne jest kupowanie czegokolwiek z nadzieją, że uda się plamy usunąć w domu. Czasami to zadziała, ale czasami nie, dlatego najlepiej takich ubrań nie kupować, aby uniknąć niepotrzebnego wydawania pieniędzy i rozczarowania.