• sob.. gru 4th, 2021

Beauty Center

Stań się piękna razem z nami!

Wspaniałe wskazówki dotyczące utrzymywania samochodu w dobrym stanie

ByRedakcja

cze 13, 2019

Podczas obsługi napraw samochodowych możesz czuć się przytłoczony i zagubiony.

Jeśli to ty, to nie ma powodu, aby tak dalej postępować. Przeczytaj te wskazówki, aby dowiedzieć się, jak samemu radzić sobie z naprawami samochodowymi lub znaleźć wykwalifikowanego mechanika, który może.Mechanicy powinni mieć certyfikat ASE zanim ich zatrudnisz. Jeśli mechanik posiada ten certyfikat, to zdał test i ma minimum 2 lata doświadczenia. Jest to dobry sposób na znalezienie wykwalifikowanego mechanika, któremu będzie zależeć na wykonywaniu dobrej pracy, aby zachować certyfikat.Miej pod ręką instrukcję obsługi samochodu. Znajomość ważnych informacji o samochodzie może naprawdę pomóc, gdy wydarzy się coś nieoczekiwanego. Jeśli znasz sterowanie swojego samochodu, możesz nawet uniknąć wizyty u mechanika. Jeśli potrzebujesz mechanika, powinieneś mieć dostępną markę, model i poziom wyposażenia, aby mogli znacznie szybciej ustalić takie rzeczy, jak konfiguracja skrzyni biegów, rozmiar itp.Wykonując własne naprawy samochodu, upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu na wykonanie zadania. Łatwo nie docenić, ile czasu zajmie naprawa. Możesz napotkać trudne do odkręcenia śruby lub nakrętki albo może się okazać, że część jest trudniejsza do usunięcia, niż się spodziewałeś. Dając sobie wystarczająco dużo czasu na bezpieczne wykonanie naprawy, praca będzie znacznie mniej stresująca.Postaraj się o części OEM do swojego samochodu. Są to oryginalne części bezpośrednio od producenta. Chociaż części generyczne są bardziej przystępne cenowo, części OEM są lepszej jakości i będą trwać dłużej. Możesz zaoszczędzić na krótką metę, ale dodatkowe awarie mogą kosztować Cię dużo czasu.Spróbuj dowiedzieć się, co jest nie tak z twoim pojazdem, zanim zadzwonisz do mechanika. Możesz zaoszczędzić mnóstwo gotówki, samodzielnie diagnozując problem, i możesz zapobiec oszustwom. Wspaniałe wskazówki dotyczące utrzymywania samochodu w dobrym stanie

Doświadczenie pokazuje, że mechanicy czasami fałszywie twierdzą, że istnieje problem i wykonują niepotrzebną naprawę, aby zwiększyć swoje zarobki.Zapytaj swojego mechanika samochodowego o certyfikat ASE.

National Institute for Automotive Service Excellence przeprowadza na to test dwa razy w roku. Aby uzyskać ten certyfikat, mechanicy muszą zdać test pisemny, a jednocześnie mają około dwuletnie doświadczenie w pracy w mechanice samochodowej i naprawach. Ten certyfikat zwiększa Twoje szanse na znalezienie kompetentnych mechaników.Zawsze rozejrzyj się i uzyskaj drugą opinię, zanim zapłacisz za kosztowną naprawę. Jeśli masz pytania dotyczące usługi, zadaj je natychmiast. Musisz wiedzieć, czego się spodziewać na ostatecznym rachunku. Wiele dealerów samochodowych może pobierać opłaty według „czasu rezerwacji”, który jest stawką ustaloną w oparciu o czas naprawy. Producent może uznać, że stosunkowo niewielka naprawa to całodzienna praca.Przy podejmowaniu decyzji zastanów się, jak dobrze utrzymany jest warsztat samochodowy. Niechlujny sklep może oznaczać, że jakość wykonania, którą zamierzasz otrzymać, będzie również dość zaniedbana. Wybierz warsztat samochodowy, który czyści podłogi i przestrzeń z narzędzi i gruzu. Nie jest to gwarancja doskonałego wykonania, ale jest to pewny znak, że masz większe szanse na uzyskanie takiego poziomu usług, jaki chcesz.Upewnij się, że warsztat samochodowy, do którego się udajesz, oferuje gwarancję na swoje usługi. Istnieje wiele warsztatów naprawczych, które wykonają tandetną robotę, i nic nie możesz na to poradzić, jeśli nie masz gwarancji. Gwarancja daje możliwość bezpłatnego rozwiązania problemu.Masz teraz odpowiednią wiedzę, która pomoże Ci zarządzać naprawami Twojego samochodu. Przejmij kontrolę i nie daj się oszukać pozbawionym skrupułów mechanikom. Kontynuuj naukę wszystkiego, co możesz o naprawach pielęgnacyjnych, aby nigdy ci się to nie przydarzyło.