• pt.. gru 27th, 2024

Ile kosztuje operacja plastyczna nosa?

ByRedakcja

sty 25, 2024

Medycyna estetyczna osiąga coraz bardziej imponujące efekty, a zainteresowanie tą dziedziną rośnie w niezwykle szybkim tempie. Nic dziwnego, bowiem wygląd zewnętrzny odgrywa współcześnie niezwykle istotną rolę, wpływając na samoocenę i budując pewność siebie w kontaktach z innymi ludźmi. W gronie najczęściej wybieranych zabiegów znajdują się z pewnością operacje plastyczne nosa. Jeśli chcesz wiedzieć, ile kosztuje plastyka nosa i dlaczego warto ją wykonać, zapraszamy do dalszej lektury!

Co warunkuje cenę operacji plastycznej nosa?

Nos to jeden z elementów twarzy, który przyciąga uwagę i w znacznej mierze determinuje nasz wygląd. Nic dziwnego, że wszelkie defekty z nim związane leżą często u podłoża kompleksów, rzutujących na codzienne funkcjonowanie. Odpowiedzią na potrzeby osób, zmagających się z zaburzonymi proporcjami w tym obszarze twarzy, jest plastyka nosa.

Koszty operacji nosa uwarunkowane są przez cały szereg różnorodnych czynników. Wśród nich należy wymienić m.in.:

  • stopień skomplikowania problemu,
  • zakres ingerencji chirurgicznej,
  • rodzaj zastosowanego znieczulenia.

Zdecydowanie wyższe koszty będą związane również z zabiegami wtórnymi, które są konsekwencją błędów, popełnionych w trakcie pierwszej operacji. Takie błędy mogą skutkować kolejną deformacją, a także trudnościami z ukrwieniem i oddychaniem.

Ile kosztuje plastyka nosa?

Jak nietrudno zauważyć, koszty operacji plastycznej nosa to wykładnia kilku różnorodnych czynników, składających się na ostateczną cenę ingerencji chirurgicznej. Jednym z nich będzie np. metoda, którą zastosuje chirurg w trakcie zabiegu. Więcej o tym zagadnieniu, od którego w znacznej mierze zależy cena operacji nosa, możesz dowiedzieć się ze strony https://derm-estetyka.pl/korekta-nosa-operacja-nosa-krzywy-nos.html/, należącej do jednej z najczęściej wybieranych przez pacjentów klinik. 

Koszty, związane z operacyjną korektą nosa, wahają się na ogół w granicach od 6000 do nawet 18000 zł. Warto wiedzieć przy tym, że operacja krzywej przegrody, wykonywana w znieczuleniu ogólnym, będzie znacznie tańszym rozwiązaniem, niż chirurgiczna korekta nosa chrzęstnego czy plastyka całego nosa, obejmująca również prostowanie przegrody nosowej.

Jakie są wskazania do plastyki nosa?

Plastyka nosa bardzo często wykonywana jest ze względów estetycznych. U podłoża takiej decyzji leżą na ogół problemy z zaburzonymi proporcjami nosa. Wśród nich wymienia się m.in. zbyt wydatny lub wąski nos, zaburzenia proporcji jego wierzchołka czy też odchylenia w zakresie symetrii. Bardzo często zdarza się również, że do zabiegu kwalifikowani są pacjenci ze wskazaniami medycznymi. Będzie to przede wszystkim nieprawidłowa budowa nosa czy krzywa przegroda nosowa, które skutkować mogą zaburzeniami czynności wentylacyjnej, objawiającymi się m.in. trudnościami z oddychaniem i uporczywym chrapaniem. W takich przypadkach operacja plastyczna nosa to jedyny sposób, by udrożnić drogi oddechowe, przywracając pacjentowi komfort codziennego funkcjonowania.

Czy warto poddać się operacji plastycznej nosa?

Operacja plastyczna nosa to idealne rozwiązanie dla osób, borykających się z trudnościami z oddychaniem czy uporczywym chrapaniem, ale również i dla tych, którym nie do końca odpowiada wygląd tej części ciała. Ingerencja chirurgiczna może przyczynić się nie tylko do poprawy zewnętrznego wyglądu, ale również wpłynąć znacząco na komfort psychiczny. Likwiduje ona bowiem źródło kompleksów, obniżających samoocenę i wpływających na pewność siebie w relacjach z innymi ludźmi. 

Nic dziwnego, że współcześnie plastyka nosa to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów z obszaru medycyny estetycznej. Warto podkreślić jednocześnie, że tego rodzaju ingerencja chirurgiczna możliwa jest wyłącznie u osób, których nos osiągnął już swój ostateczny kształt. Młodsi pacjenci kwalifikowani są do zabiegu wyłącznie na podstawie urazu lub wskazań medycznych. 

Kto przeprowadza plastykę nosa?

Plastyka nosa przeprowadzana jest przez specjalistów laryngologii lub medycyny estetycznej, choć w obu przypadkach niezwykle istotna będzie kompleksowa wiedza zarówno z pierwszej, jak i z drugiej dziedziny. Korzystanie z profesjonalnych usług zwiększa koszty przedsięwzięcia, minimalizuje jednak ryzyko popełnienia błędu. Ten z kolei rzutować może nie tylko na pogorszenie wyglądu, ale również i na możliwość swobodnego oddychania. W takich sytuacjach konieczne staje się reoperacja, czyli wtórny zabieg, mający na celu poprawę błędów, popełnionych w trakcie pierwszej ingerencji. Wiąże się ona nie tylko z dodatkowymi kosztami, ale również i stresem, którego można uniknąć, oddając swoje zdrowie w ręce specjalistów.

Czy operacja nosa może być refundowana przez NFZ?

Niektóre operacje nosa mogą zostać objęte refundacją Narodowego Funduszu Zdrowia. Takie wsparcie przewidywane jest jednak wyłącznie dla osób, borykających się z niewłaściwą konstrukcją nosa. Wśród objawów takiego stanu rzeczy wymienia się przede wszystkim wspomniane już wcześniej trudności z oddychaniem i uporczywe chrapanie, ale również:

  • problem z rozróżnianiem smaków i zapachów,
  • częste infekcje dróg oddechowych,
  • niedotlenienie, objawiające się zmęczeniem, sennością i bólami głowy.

O refundację NFZ można starać się w przypadku wad wrodzonych i urazów, ale również i w sytuacji, gdy deformacja, utrudniająca normalne funkcjonowanie, powstała na skutek błędów, popełnionych w trakcie pierwszego zabiegu. Takie wsparcie nie dotyczy jednak osób, chcących poddać się plastyce nosa wyłącznie ze względów estetycznych.