• pon.. lip 15th, 2024

Inkontynencja i produkty medyczne z nią związane

ByRedakcja

lut 12, 2022

Pod pojęciem inkontynencji kryje się nietrzymanie moczu, czyli problem, który dotyka bardzo szerokiego grona ludzi.

Jest to bardzo niekomfortowy objaw różnych schorzeń, z którymi mają problemy nie tylko osoby starsze, ale również młodsze. Niezależnie od tego jakie są przyczyny, w przypadku wystąpienia nietrzymania moczu, sprawą kluczową jest odpowiednie dbanie o higienę. W związku z tym powinno się zadbać nie tylko o przeprowadzanie odpowiedniej terapii, ale również o produkty zapewniające ochronę osobom dotkniętym tym problemem. Można je znaleźć w wielu porządnych sklepach medycznych.

Inkontynencja i produkty medyczne z nią związane

Co warto wiedzieć o produktach wspierających w problemie inkontynencji?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że istnieje wiele różnych przyczyn nietrzymania moczu, które nie zawsze muszą się wiązać z wiekiem pacjenta czy też z zaburzeniami układu moczowego. Problemem może być osłabienie mięśni Kegla, nadmierny wysiłek, zapalenie dróg moczowych czy też choroby prostaty. Istnieją więc różne typy inkontynencji charakteryzujące się łagodnym, średnim, a nawet ciężkim przebiegiem. W związku z tym w ofertach porządnych sklepów medycznych można znaleźć szeroki wybór porządnych produktów pomagających w tym problemie.

W przypadku wystąpienia problemu nietrzymania moczu zaleca się stosowanie wysokiej jakości produktów, takich jak pieluchy anatomiczne, majtki chłonne, majtki siatkowe, pieluchomajtki dla dorosłych czy też wkładki urologiczne. Dodatkowo warto sięgać po specjalne kremy, maści i żele chroniące przed podrażnieniami, a także po produkty dezynfekujące i antybakteryjne. Dobrym pomysłem jest też zainwestowanie w specjalne podkłady higieniczne, które zapewniają skuteczną ochronę łóżka.

Porządne produkty przydatne w problemie obejmującym nietrzymanie moczu są dostępne w ofertach bardzo wielu stacjonarnych sklepów specjalizujących się w sprzedaży wyrobów, materiałów i akcesoriów o charakterze medycznym, rozsianych po całej Polsce. Spora ilość takich punktów sprzedaży prowadzi również działalność internetową. Dzięki niej można szybko i łatwo zamawiać wybrane produkty, które są bez problemu dostarczane w dowolne miejsca na terenie Polski.