• śr.. cze 19th, 2024

Jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry?

ByRedakcja

maj 17, 2021

Dobieranie kosmetyków nie jest łatwą sprawą, ponieważ to, co jest odpowiednie twojej koleżanki, może nie być odpowiednie dla ciebie.

Kosmetyki do oczyszczania i pielęgnacji najlepiej jest dobierać do typu i potrzeb naszej skóry. Indywidualne podejście ma kluczowe znaczenie dla znalezienia odpowiednich produktów do pielęgnacji skóry z odpowiednimi składnikami dla twojej skóry. Zajmuje to trochę czasu i wymaga przeczytania listy składników na każdym produkcie, ale z pewnością się opłaci.

Jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry?

Każdy typ skóry potrzebuje innych składników pielęgnacyjnych

Posiadając nieco wiedzy na temat prawidłowego doboru kosmetyków, możesz być bardziej pewnym siebie konsumentem i unikniesz problemów skórnych podczas wypróbowywania nowych produktów w przyszłości. Przede wszystkim poznaj swój typ skóry, ponieważ jest on najważniejszym czynnikiem decydującym o tym, jakie produkty do pielęgnacji będą dla ciebie najlepsze. Czasami zdarza się, że ludzie o różnych typach skóry używają niewłaściwego produktu dla swojego rodzaju skóry, i mają później problemy z cerą. Szczególnie osoby ze skórą trądzikową i wrażliwą muszą zachować szczególną ostrożność, stosując różne składniki w swoich produktach do oczyszczania i pielęgnacji.

Dla skóry tłustej szukaj produktów zawierających alfa-hydroksykwasy, jak kwas glikolowy lub salicylowy, a także nadtlenek benzoilu i kwas hialuronowy. Składniki te są skuteczne w kontrolowaniu nadmiernej produkcji sebum, podczas gdy kwas hialuronowy pomaga nawilżać skórę. Skóra sucha skorzysta na produktach zawierających masło shea i kwas mlekowy. Te składniki zapewniają nawilżenie i łagodne złuszczanie, aby sucha skóra wyglądała promiennie. Dla skóry wrażliwej dobierz produkty zawierające aloes, płatki owsiane i masło shea.

Jeśli nie masz pewności, jaki masz typ skóry, warto udać się do dermatologa, aby to potwierdzić. Gdy poznasz swój typ skóry, możesz zacząć dobierać produkty kosmetyczne z nieco większą precyzją. Nie warto również kierować się popularnością kosmetyku. Sprawdzanie listy składników jest nadal najlepszym sposobem, bez względu na to, ile pozytywnych recenzji lub gwiazdek ma produkt w Internecie, ponieważ u każdej osoby działanie będzie inne.