• pon.. lip 15th, 2024

Jak wybrać krem do twarzy?

ByRedakcja

maj 21, 2021

Większość z nas każdego dnia używa kremu do twarzy, ale czasami nie wiesz, który wybrać dla potrzeb swojej cery.

Podstawową zasadą jest to, że należy wybrać krem nawilżający w zależności od rodzaju skóry, jaki mamy. Jeśli jest tłusta lub mieszana, lepsza będzie lżejsza konsystencja, a jeśli nasza cera jest sucha, potrzebuje więcej odżywienia i bogatszego kremu.

Jak wybrać krem do twarzy?

Dobierz odpowiedni krem do potrzeb swojej cery

Poza konsystencją, przy wyborze kremu do twarzy należy wziąć pod uwagę również inne czynniki. Ochrona SPF o szerokim spektrum działania jest zalecana do kremu na rano. Jeśli masz objawy starzenia się skóry, poszukaj w kremie odpowiednich składników, takich jak przeciwutleniacze. Zazwyczaj innego kremu do twarzy używamy na dzień, a innego na noc. Ogólnie rzecz biorąc, krem na dzień powinien skupiać się na ochronie przed środowiskiem, przed UV, a krem na noc powinien skupiać się na naprawie i pielęgnacji skóry, zawierać antyoksydanty i inne składniki regenerujące. Kremy do twarzy możemy również zmieniać z porą roku, warto zatem wybierać lekkie konsystencje na lato, i bardziej nawilżające na suchą zimę.

Krem do twarzy, który był odpowiedni dla ciebie w wieku 20 lat, prawdopodobnie nie będzie działał, kiedy masz 40 lat. Skóra to żywy, oddychający organizm, który ewoluuje i zmienia się z czasem, dlatego warto dostosować produkty do pielęgnacji skóry zgodnie z wiekiem, ponieważ potrzeby skóry się zmieniają. Nakładając krem do twarzy zawsze poruszaj się w górę, wbrew grawitacji i nie zapominaj o szyi oraz górnej części klatki piersiowej. Jeśli szukasz dobrego kremu nawilżającego, zwracaj uwagę na takie składniki jak ceramidy i kwas hialuronowy. Oba składniki są ważnymi środkami nawilżającymi, które naturalnie występują w skórze.

Często w kremach do twarzy znajdziemy również witaminy, takie jak witaminy z grupy B, A, K, kwas L-askorbinowy (witamina C) czy tokoferol (witamina E). Mogą one zapobiegać uszkodzeniom spowodowanym promieniowaniem UV, stymulować produkcję kolagenu, nawilżać, wzmacniać i wyrównywać koloryt cery, dlatego każdy typ skóry skorzysta na kremie z witaminami.