• pon.. lip 15th, 2024

Żel aloesowy – co warto o nim wiedzieć?

ByRedakcja

maj 25, 2021

Aloes to roślina lecznicza, która od tysięcy lat jest stosowana w leczeniu różnych schorzeń.

Zazwyczaj bezpiecznie jest stosować aloes bezpośrednio z rośliny lub można go kupić w postaci gotowego żelu. Roślina pochodzi z Afryki Północnej, Europy Południowej i Wysp Kanaryjskich, ale obecnie aloes jest uprawiany w klimacie tropikalnym na całym świecie. Istnieje wiele sposobów na użycie aloesu, zarówno miejscowo, jak i wewnętrznie.

Żel aloesowy – co warto o nim wiedzieć?

Aloes to roślina o wszechstronnym zastosowaniu

Kremy, żele i maści zawierają przezroczysty żel znajdujący się w aloesie. Produkty te można stosować miejscowo w leczeniu różnych schorzeń skóry. Aloes jest także sprzedawany w postaci kapsułek lub płynów do stosowania wewnętrznie w celu promowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Możesz nakładać świeży żel z aloesu bezpośrednio na skórę lub według przepisu zrobić domowy kosmetyk. Aloes może być również dodawany do jedzenia, koktajli i napojów.

Aby samodzielnie zrobić sok z aloesu, użyj 1 szklanki płynu na każde 2 łyżki żelu z aloesu. Dodaj inne składniki, takie jak owoce i użyj blendera lub robota kuchennego, aby zmiksować napój. Jeśli planujesz spożywać świeże plastry żelu aloesowego, przechowujesz go w lodówce przez kilka dni, ale najlepiej jest spożyć go jak najszybciej. Możesz także przechowywać świeży żel z aloesu w zamrażarce, jeśli nie chcesz go od razu użyć. Żel aloesowy jest powszechnie znany z tego, że łagodzi oparzenia słoneczne i pomaga leczyć rany. Ze względu na swoje właściwości łagodzące, nawilżające i chłodzące aloes jest często stosowany w leczeniu oparzeń.

Możesz także użyć żelu z aloesu, aby twoja skóra była czysta i nawilżona. Bogate w wodę liście w połączeniu ze specjalnymi związkami roślinnymi zwanymi węglowodanami złożonymi sprawiają, że jest to skuteczny środek nawilżający i uśmierzający ból. Żel aloesowy stosuje się również na zgagę, do oczyszczania twarzy, jako płyn do płukania ust, lekki krem nawilżający, oraz do mycia dla osób z wrażliwą skórą.