• sob.. wrz 30th, 2023

Jaka woda dla dzieci jest najlepsza?

ByRedakcja

kwi 17, 2023

Jaka woda dla dzieci jest najbardziej odpowiednia? Wybór jest spory. Do dyspozycji mamy m.in. wodę mineralną, źródlaną, kranówkę i wodę filtrowaną. Jaką najlepiej podawać dziecku?

Woda powinna stanowić podstawowy napój każdego z nas. Nie zawiera kalorii, sztucznych dodatków ani substancji słodzących. Dlatego powinna zastępować napoje gazowane, a nawet soczki i inne, wszelkiego rodzaju słodzone napoje. Odnosi się to zarówno do dorosłych, jak i dzieci. Woda pełni bowiem w organizmie ważne funkcje, m.in. transportuje tlen i składniki odżywcze do komórek ciała, wspomaga procesy metaboliczne, reguluje temperaturę ciała, pozwala wydalać produkty przemiany materii i pozbywać się toksyn z organizmu.

W przypadku dzieci szczególnie ważne jest wyrobienie nawyku picia wody od samego początku włączania jej do diety. Warto też pamiętać, że woda smakowa nie jest wodą, ale napojem!

Jaka woda dla niemowląt?

Najzdrowsza woda mineralna dla dzieci może nie być tak zdrowa, jak mogłoby się wydawać. Raz na jakiś czas sporządzane są raporty najzdrowszych wód dla niemowląt. Zdarza się jednak, że choć woda ma wysoką jakość rozlewana jest do butelek… które mogą wydzielać szkodliwe substancje. Dotyczy to zwłaszcza butelek PET narażonych na działanie wysokich temperatur, czyli choćby… latem. Choć wciąż prowadzi się badania na temat wpływu tych substancji na zdrowie człowieka przypuszcza się, że mogą one wpływać na układ hormonalny i płodność, a nawet powodować schorzenia i choroby takie jak cukrzyca czy nowotwory.

Woda mineralna czy filtrowana?

Nic dziwnego, że w obliczu wyników powyższych analiz to woda filtrowana jawi się jako bezpieczna i właściwa dla niemowląt. Filtry do wody zawierają m.in. wkład z węgla aktywnego, który jest naturalny i pozwala oczyszczać wodę m.in. ze związków chloru. Ponadto, z wody usuwane są metale ciężkie, pestycydy, zanieczyszczenia mechaniczne, a także usuwany jest nadmiar wapnia i magnezu, co czyni wodę uniwersalną. Warto bowiem pamiętać, że dzieci nie powinny pić wody wysokozmineralizowanej, ponieważ wysoka zawartość minerałów może mieć negatywny wpływ na nerki. Szukasz niezawodnego, wygodnego filtra do wody? Dzbanki filtrujące i filtry podzlewozmywakowe znajdziesz na https://dafi.pl/blog/.

Woda filtrowana ma jeszcze jedną zaletę. To przede wszystkim wybór przyszłości. Pozwala chronić planetę przed tonami odpadów z butelek plastikowych i pozostawić ją w lepszym stanie dla nas, a także naszych dzieci i wnuków!