• pon.. mar 4th, 2024

Całkowity koszt kredytu hipotecznego

ByRedakcja

mar 16, 2023

Klienci banków decydując się na kredyt hipoteczny chcą ustalić, jaki będzie całkowity koszt kredytu, jaką ratę będą spłacali w kolejnych latach.

Rata kredytu składa się z części kapitałowej, jest to kwota, którą pożyczyliśmy od banku oraz kwota odsetkowa, czyli koszt kredytu. W wielu wypadkach dokładne wyliczenie kosztów kredytowych jest dość skomplikowane, wpływ na ratę będzie miało wiele czynników.

Całkowity koszt kredytu hipotecznego

Jakie czynniki wpływają na wysokość raty kredytowej?

Wysokość raty zależy od kwoty oraz czasu spłaty, zasadniczo im dłużej będziemy spłacali pożyczkę, tym większe będą koszty. Dodatkowo w przypadku kredytu hipotecznego musimy liczyć się także z kosztem ubezpieczenia, banki często naliczają również opłaty związane z przygotowaniem kredytu. Aby ocenić wysokość raty, możemy skorzystać z pomocy doradcy finansowego, który będzie wiedział, w jaki sposób banki obliczają wysokość raty. Należy zwrócić uwagę, że banki w niektórych przypadkach mogą odmówić kredytu osobie, która przykładowo posiada zbyt małe dochody. Dodatkowo niektórzy klienci banków mogą być obciążeni innymi pożyczkami lub też kredytami, co może negatywnie wpłynąć na decyzję banku.

Doradca finansowy będzie wiedział, w jaki sposób wpłynąć na polepszenie sytuacji klienta, zwiększenie jego zdolności kredytowej. Można to uzyskać poprzez spłatę innych zobowiązań lub też w przypadku jeżeli posiadamy kilka kredytów, możemy je zastąpić kredytem konsolidacyjnym, czyli kredytem łączącym nasze inne zobowiązania. W tym przypadku możemy ustalić z bankiem niższą kwotę spłaty comiesięcznej niż nasze poprzednie zobowiązania, co zwiększy nasze możliwości finansowe. Często dobrym pomysłem będzie szybkie spłacenie innych zobowiązań, przykładowo jeżeli posiadamy kredyt związany z zakupem sprzętu AGD, który możemy spłacić szybciej, wówczas będzie to dobry pomysł, aby nasza sytuacja finansowa dla banku była lepsza.

Doradca kredytowy może dokładnie przeanalizować wysokość zarobków, wiele różnych czynników, które wpływają na decyzję banku. Na stronie internetowej https://www.strzylak.pl/oferta możemy znaleźć wiele przydatnych informacji na temat współpracy z doradcą finansowym. Warto umówić się na spotkanie, przedstawić nasze potrzeby, doradca może ocenić naszą sytuację, doradzi nam, w którym banku warto ubiegać się o kredyt.