• pon.. lip 15th, 2024

Co brać, aby mieć zdrowe paznokcie?

ByRedakcja

kwi 7, 2023

Suplementy diety to doskonałe uzupełnienie codziennej diety żywieniowej.

Dzięki nim będziemy mieli pewność, że organizm każdego dnia otrzymuje niezbędną ilość wartości odżywczych i w związku z tym pracuje bez zarzutu. Osoby borykające się z konkretnymi przypadłościami mogą wspierać się bardzo sprecyzowaną suplementacją. Suplementy na paznokcie to świetny pomysł w przypadku osób, które borykają się z ich nadmierną łamliwością.

Co powinny zawierać suplementy na włosy, skórę i paznokcie?

Suplementy wspierające włosy, skórę i paznokcie powinny być wyposażone przede wszystkim w witaminę A, która odpowiada między innymi za regulację nawilżenia skóry. Warto sięgać po suplementy na skórę zawierające cynk. Pierwiastek ten cieszy się wieloma właściwościami, m.in. skutecznie wzmacnia włosy, odpowiada za dobrą kondycję skóry. Równie istotna jest witamina C, która od dawna stosowana jest również w branży kosmetycznej. Skutecznie redukuje wszelkie przebarwienia i wzmacnia naczynia krwionośne. Pragnąc wzmocnić paznokcie, należy sięgać po suplementy na paznokcie zawierające magnez.

Suplementy na włosy

Doskonałym pomysłem będą suplementy wyposażone w biotynę. To ona odpowiada za dobrą kondycję włosów. Zapobiega łysieniu i siwieniu. Wypadające włosy mogą być spowodowane również niedoborem witaminy D.

Co brać, aby mieć zdrowe paznokcie?

Suplementy na skórę

Osoby pragnące poprawić jakość swojej skóry i przede wszystkim zadbać o jej zdrowie, powinny sięgać po suplementy z wysoką zawartością witaminy A i C. W obu przypadkach mamy do czynienia z witaminami, które skórze są wręcz niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Warto skusić się również na mieszankę zawierającą witaminy A i E.

Suplementy na paznokcie

Łamliwość paznokci może być spowodowana różnymi czynnikami. Najczęstszą przyczyną jest jednak brak konkretnych wartości odżywczych. Łamiące się paznokcie oznaczają, że organizm domaga się magnezu, wapnia i cynku. W grę może wchodzić również niedobór takich witamin jak witamina A, D, C i E. Warto wobec tego sięgać po suplementy na paznokcie, które będą wyposażone w takie minerały i witaminy. Regularna suplementacja znacząco poprawi kondycję paznokci i wzmocni je od podstaw. Należy jednak pamiętać, że suplementy diety w żadnym wypadku nie zastępują pełnowartościowych i zbilansowanych posiłków. Są jedynie dodatkiem, który znacząco wzmocni cały organizm. Nie można ich jednak traktować jako lekarstwo lub zamiennik jedzenia.