• sob.. wrz 30th, 2023

Poznaj produkty marki Super-Racjonalni

ByRedakcja

lip 18, 2023

Super-Racjonalni to rodzinna firma, której założyciele są pasjonatami zdrowego trybu życia oraz świadomego odżywiania się. W krótkim czasie firma wyspecjalizowała się w produkcji oraz dystrybucji zdrowych produktów, które są nadzorowane na każdym etapie, prawidłowo pakowane i dystrybuowane. Celem marki jest zapewnianie klientom produktów ekologicznych najwyższej jakości, ale również troska o środowisko naturalne. Na jakie produkty marki szczególnie warto zwrócić uwagę? Poniżej znajduje się kilka podpowiedzi.

Ashwagandha, czyli popularny superprodukt

Ashwagandha to roślina występująca naturalnie na terenie Afryki, Bliskiego Wschodu oraz Indii, która jest uznawana za jeden z tak zwanych superproduktów. Oznacza to, że charakteryzuje się wyjątkowymi właściwościami prozdrowotnymi, a jej regularne spożywanie przekłada się na poprawę funkcjonowania organizmu. Badania dowodzą, że korzeń z ashwagandhy pomaga na problemy z koncentracją, a przy okazji obniża poziom stresu. Roślina, zwana również żeń-szeniem indyjskim, spowalnia także proces siwienia włosów i jest źródłem wielu cennych składników odżywczych. Ashwagandha Racjonalni sprzedawana jest w dwóch wersjach sproszkowanych, a mianowicie w wersji standardowej oraz wersji 4:1, która zawiera sproszkowany korzeń oraz ekstrakt z korzenia. Proszek ten może być dodawany do porannej kawy, koktajli na zimno, a także do niektórych potraw.

Naturalny ocet jabłkowy

W ofercie sklepu znajduje się zarówno tradycyjny ocet jabłkowy, jak i ocet jabłkowy z rokitnikiem. Właściwości prozdrowotne octów jabłkowych są znane od wieków. Ten niepozorny płyn o złocistym kolorze może stać się znakomitym dodatkiem do dressingów sałatkowych i marynat, ale i ważnym składnikiem domowych lekarstw na infekcje i przeziębienie, środkiem antybakteryjnym, środkiem czyszczącym czy wspomagającym odchudzanie. Zawarte w nim żywe kultury bakterii wpływają pozytywnie na metabolizm, zapewniając uczucie sytości i usprawniając procesy trawienne. Warto spożywać roztwór z octu profilaktycznie w okresie jesienno-zimowym, ponieważ jest on w stanie znacząco poprawić funkcjonowanie układu odpornościowego, chroniąc człowieka również przed rozwojem znacznie poważniejszych chorób, takich jak miażdżyca czy Alzheimer. Zastosowanie octu jabłkowego w domu jest jednak znacznie szersze. Dzięki swojemu składowi może on w połączeniu z wodą stać się naturalnym tonikiem do pielęgnacji cery tłustej czy trądzikowej.

Olej kokosowy, czyli zdrowy tłuszcz

Olej kokosowy jest od lat ceniony za swoje niesamowite właściwości. Sprawdza się jako naturalny i silnie nawilżający kosmetyk, ale również jako tłuszcz do używania w kuchni. Nie sposób pomylić go z żadnym innym ze względu na kokosowy aromat, ale jego największą zaletą jest wpływ na pracę organizmu. Olej kokosowy wspomaga odchudzanie, wspiera funkcjonowanie mózgu i chroni organizm przed rozwojem poważnych chorób serca. W ofercie marki Super-Racjonalni znajduje się olej kokosowy najwyższej jakości, który jest tłoczony na zimno, a więc nie traci swoich najważniejszych właściwości w procesie produkcji.