• pt.. sie 19th, 2022

Dlaczego warto wybrać płytki zamiast kamienia naturalnego?

ByRedakcja

cze 10, 2022

Zalety płytek gresowych przewyższają kamienie naturalne zarówno pod względem konserwacji, jak i miejsca, w którym można je instalować.

Płytki gresowe nie wymagają żadnego uszczelniania ani zabezpieczania, ponieważ nie jest to materiał porowaty i dlatego plamienie czy wchłanianie wilgoci jest praktycznie niemożliwe. Wytrzymałość i trwałość takich płytek są kluczowymi czynnikami, dla których są one wybierane do zastosowań mieszkalnych i komercyjnych.

Dlaczego warto wybrać płytki zamiast kamienia naturalnego?

Verona to kolekcja płytek imitujących biały marmur

W przeciwieństwie do marmuru i innych kamieni naturalnych, płytki gresowe można układać wszędzie, wewnątrz i na zewnątrz. Płytki gresowe są również znacznie tańsze, przy zachowaniu podobnej jakości jak marmur czy granit. Marmur wymaga skomplikowanej pielęgnacji i regularnej konserwacji, aby wyglądał jak najlepiej. Jeśli nie masz dużo wolnego czasu na czyszczenie swojej łazienki czy podłogi, być może naturalny marmur nie jest dla ciebie odpowiednim wyborem. Ale jeśli chcesz mieć taką stylistykę w swoim domu, płytki gresowe z efektem marmuru z kolekcji Egen Verona są świetną i niedrogą alternatywą dla prawdziwego marmuru.

Kolekcja płytek Egen Verona jest inspirowana pięknem białego marmuru z ciemnym żyłkowaniem. Płytki takie znajdziemy w różnych rozmiarach, jak 30×60 cm, 60×60 cm czy 60×120 cm, aby można je było dopasować do wielkości pomieszczenia, w którym chcemy je położyć. Płytki pięknie naśladują połysk, barwę i żyłkowanie prawdziwego marmuru, są trwałe i odporne, posłużą nam zatem przez wiele lat przy minimalnych zabiegach pielęgnacyjnych, aby zachować je w czystości. Płytki imitujące marmur można wykorzystać w wielu projektach, nie tylko w łazienkach, ale również w kuchni, salonie, przedpokoju czy na zewnątrz.

Płytki ceramiczne i gresowe z kolekcji Egen Verona to idealne rozwiązanie dla tych osób, które poszukują pięknych detali i perfekcji w odwzorowaniu białego marmuru. Możemy takie płytki zakupić na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/VERONA/7514, również na pełne palety. Z pewnością łazienka czy inne pomieszczenie wyłożone tymi płytkami zyska niespotykaną elegancję, klasę i wrażenie luksusu, dodatkową zaletą jest korzystna cena zakupu i łatwość utrzymania w czystości.