• pon.. lip 15th, 2024

Wskazówki, triki i porady dotyczące kwitnącego ogrodu

ByRedakcja

cze 12, 2020

Ogrodnictwo ekologiczne to doskonały sposób, aby upewnić się, że Twoja rodzina otrzymuje najlepsze produkty, jakie może.

Nie będziesz używał żadnych pestycydów, a ponieważ wszystko uprawiasz sam, nie musisz się martwić o to, jak potraktowano produkty. Oto kilka wskazówek, jak uruchomić swój ekologiczny ogród.Rośliny najlepiej rosną w ich rodzimych środowiskach. Na przykład winogrona wymagają suchego, gorącego środowiska, aby zmaksymalizować ich wzrost, jednocześnie minimalizując ilość niebezpiecznych dla nich drobnoustrojów. Przy uprawie roślin ważne jest, aby poznać region ich pochodzenia; generalnie najlepiej jest zidentyfikować lokalne odmiany gatunków ogrodniczych.Świetną wskazówką dotyczącą posiadania fantastycznego ogrodu jest bycie realistą. Błyszczące opakowania nasion są bardzo atrakcyjne podczas zakupów, jednak wiele z nich rośnie tylko w określonym klimacie. Bądź realistą w stosunku do tego, co rośnie w okolicy i nie sadź przedmiotów, które nie rosną dobrze. To tak rozczarowujące, że sadzi się ogród i nie ma z niego prawie żadnych owoców i warzyw.Musisz koniecznie usunąć wszystkie chwasty, które rosną w twoim ogrodzie. Chwasty mogą zamienić piękny ogród w brzydko. Świetnym sposobem na ich pozbycie się jest użycie białego octu. Biały ocet na pewno zabije chwasty! Nałożenie białego octu na rośliny eliminuje potrzebę wyrywania chwastów.Stwórz określony nastrój w swoim ogrodzie. Wskazówki, triki i porady dotyczące kwitnącego ogrodu

Podobnie jak w przypadku aranżacji wnętrz, jednym z najbardziej ekscytujących aspektów projektowania ogrodów jest użycie koloru w celu stworzenia nastroju lub odczucia.

Użyj delikatnych odcieni niebieskiego i fioletu, aby uzyskać chłodną i kojącą atmosferę, żółci, aby uzyskać radość, a czerwieni i pomarańczy, aby wywołać podekscytowanie. Jeśli nie czujesz się komfortowo decydując się na kolory, wybierz rośliny o szarozielonych lub srebrzystych liściach, które dopasujesz do swoich kwiatów. Będą działać jako „bufor” między niekompatybilnymi kolorami i łączyć różne schematy kolorów.Aby łatwiej było dostrzec chwasty, posadź wszystkie kwiaty w linii prostej. Bardziej nietypowy układ może być ciekawy wizualnie, ale daje chwastom mnóstwo miejsc do ukrycia. Prostota ogrodu sprawi, że chwasty i choroby będą łatwiejsze do zlokalizowania i łatwiejsze do pozbycia się.Roślina na jesienny kolor. Wielu ogrodników postrzega jesień jako czas na wyciszenie się w ogrodzie, ale w przypadku niektórych roślin jest odwrotnie. Niektóre drzewa i krzewy naprawdę „ożywają” jesienią, oferując żywe kolory poprzez swoje liście. Drzewa i krzewy o jesiennym kolorze to klon, cornus, miłorząb, dereń, sumak i kalina.Rozpocznij swoje rośliny od sadzonek, aby zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy! W dzisiejszych czasach rośliny są drogie. Wiele jednak można zacząć, biorąc wycinki z innych roślin. Jedyne, czego potrzeba niektórym, to włożenie odciętych końcówek do szklanki wody. W przypadku trudniejszych gatunków wystarczy zanurzyć końce w jakimś ukorzeniającym hormonie i wepchnąć je w wilgotny piasek.Rozpoczynając swój ekologiczny ogród, dobrą wskazówką jest upewnienie się, że wysiewasz nasiona we właściwym czasie. Jeśli nie masz czasu na sadzenie konkretnej rośliny, wyniki będą bardzo rozczarowujące. Jeśli upewnisz się, że masz właściwy czas, prawdopodobnie będziesz zadowolony ze swoich wyników.Nauczyłeś się wielu wskazówek dotyczących ekologicznego ogrodnictwa. Korzystanie z tych wskazówek pozwoli Ci zaoszczędzić dużo pieniędzy w sklepie spożywczym. Cena produktów ekologicznych jest bardzo wysoka i nie ma potrzeby wydawać tak dużych pieniędzy, skoro można je samemu wyhodować przy minimalnych kosztach.