• śr.. cze 19th, 2024

Jakie są zalety masażu?

ByRedakcja

maj 13, 2022

Każdy z nas lubi masaż, pozwala on się nam zrelaksować i odczuć relaks.

Można nauczyć się go samemu, jednak z pewnością lepszym pomysłem na poznanie tajników masażu będzie szkoła masażu. Warto również udać się na profesjonalny masaż do Kliniki Urody. Można masować różne partie ciała. Przykładowo można masować uda oraz łydki okrężnymi ruchami wałków do masażu. Poprawi to niewątpliwie krążenie krwi w nogach, jak również drenaż limfatyczny, wywoła w nogach przyjemne uczucie lekkości.

Jakie są zalety masażu?

Dlaczego warto korzystać z masaży?

Masaż pneumatyczny wykonuje się powietrzem, można w ten sposób masować uda lub łydki, dostępny jest w bardziej zaawansowanych modelach urządzeń do masażu. Działa zarówno odprężająco jak i relaksująco. Masaż ostukujący pobudzi i stymuluje stawy kręgosłupa oraz mięśnie pleców, dzięki specjalnym ruchom wałków do masażu. Masaż wibracyjny, możemy wykonywać za pomocą urządzenia umieszczonego w poduszce siedziska wytwarzającego wibrującą falę. Z pewnością masaż pleców i ramion pozwoli nam się zrelaksować i zredukować napięcie w mięśniach, zmniejszy również odczuwanie dolegliwości bólowych.

Relaksujący masaż z pewnością jest rzeczą, o której marzy wiele osób po powrocie z pracy, po ciężkim dniu. Masaż pomoże nam się odprężyć i nabrać energii na kolejne dni. Są różne formy wykonywania masażu, najczęstszą formą zabiegu masażu jest głaskanie, uciskanie, ugniatanie konkretnych partii ciała. Każdy zabieg rozpoczynany jest oraz kończony jest głaskaniem. Masaż można wykonywać ręcznie, lub za pomocą specjalnych maszyn z różnymi głowicami.

Ofertę masaży możesz znaleźć na stronie http://klinika-urody.pl/oferta/masaze. Efektem masażu jest nie tylko zrelaksowanie się, ale również poprawa krążenia krwi, usuwanie martwego naskórka, pobudzenie przemiany materii, przepchnięcie krwi żylnej i chłonki w kierunku do sercowym, co powoduje pobudzenie układu krążenia i limfatycznego, ustępowanie zastojów i obrzęków. Umiejętnie wykonany masaż działa pobudzająco lub obniża pobudliwość zakończeń nerwów w skórze, współdziała w zwalczaniu stanu zapalnego, zmniejsza również widoczność cellulitu.