• niedz.. gru 10th, 2023

Ubrania atrakcyjne dla oka, zdrowe dla skóry i dobre dla planety

ByRedakcja

wrz 21, 2021

Dbałość o ubiór jest ważnym elementem życia wielu z nas.

W dzisiejszych czasach zwracamy uwagę nie tylko na to co i jak nosimy oraz jakie są najświeższe trendy, ale także na to skąd pochodzą nasze ubrania. Etyczna moda kładzie duży nacisk na to, by materiały, z których szyte jest nasze odzienie były jak najbardziej naturalne. Do łask wrócił len, którego właściwości są trudne do przecenienia.
Coraz więcej ubrań posiada certyfikaty ekologiczne, a w sklepach stacjonarnych i internetowych coraz częściej spotykamy organiczną bawełnę. Ważnym składnikiem jest także pochodzenie odzieży. To, czy została ona wyprodukowana z lokalnie wytwarzanych surowców lub czy jej ślad węglowy mieści się w normach. Istotnym czynnikiem jest również wspieranie lokalnych firm i odpowiednie wynagradzanie pracowników.

Przyjemne z pożytecznym

Wybory konsumenckie są ostatnimi czasy coraz bardziej przemyślane, chcemy nosić to, co jest piękne, trwałe i przede wszystkim wygodne. Standardy te dotyczą każdej sztuki, która trafia na nasze wieszaki oraz do szaf i szuflad. Naszymi zakupami wspieramy lokalne biznesy i przedsiębiorców, dbamy o gospodarkę naszego kraju i dobro planety. Agresywna moda nurtu fast fashion przestaje być atrakcyjną dla wielu świadomych kupujących.
Aktualne trendy żywieniowe, takie jak wzrastająca popularność diety wegańskiej i wegetariańskiej dyktują także trendy modowe. Zwracamy jeszcze większą uwagę na ilość posiadanych ubrań oraz to, co dzieje się z nimi, gdy opuszczą już naszą szafę. Zastanawiamy się, jak wygląda obieg odzieży używanej. Stajemy się bardziej praktyczni, a za tym idą także nasze nawyki zakupowe. Planujemy i dłużej zastanawiamy się nad swoimi wyborami, przekłada się to również na poprawę stylu ubierania, staje się on bardziej stonowany, naturalny. Oraz mniej podlegający chwilowym trendom.

Ubrania atrakcyjne dla oka, zdrowe dla skóry i dobre dla planety

Modnie i etycznie

Sektor modowy prężnie się rozwija, lecz równie dynamicznie zmienia. Jeszcze do niedawna ubrania służyły sezonowo, dziś chcemy by zostały z nami na dłużej, ale co najważniejsze – dzięki temu, że wykonane są z większą dbałością o szczegóły i materiały mogą nam służyć latami. Sprawdź sklep online z bielizną i przekonaj się sama!
Wzrosła świadomość zarówno konsumencka jak i świadomość producentów odzieży, możemy zauważyć to w kampaniach i dostosowujących się do ekologicznych zmian politykach marek – chapeau bas!